Lapkričio 15–21 d. minime Globaliojo švietimo savaitę. Esame kviečiami nepamiršti, kad kiekvieną dieną, kiekvieną minutę galime padėti mūsų planetai Žemei išgyventi. Esame kviečiami geriau suprasti, kokią įtaką mūsų kasdieniniai vartojimo įpročiai turi žmonėms ir aplinkai.

Dešimtokai pirmadienį per pilietiškumo pagrindų pamoką kartu su mokytoja Jūrate Krasauskiene dalyvavo Pasaulio piliečių akademijos organizuotoje ZOOM pamokoje „Kokio dydžio mano ekologinis pėdsakas?“. Jei apskaičiuotume viską, ko žmogui reikia gyvenime, išeitų nemenkas žemės sklypas. Šį sklypą įsivaizduokime kaip pėdos atspaudą. Tokį pėdos atspaudą mokslininkai ir pavadino ekologiniu pėdsaku. Pamoka mokiniams priminė, kad nuo kiekvieno žmogaus atsakingo elgesio priklauso labai daug. Turime būti ne tik vartotojai, bet ir ateities saugotojai. Yra daugybė dalykų, kuriuos kiekvienas žmogus lengvai gali padaryti dėl Žemės: neleisti vandens, kai valosi dantis, naudoti taupančias energiją lemputes, priešpiečius dėtis į dėžutę, rūšiuoti šiukšles, vietoj plastikinio maišelio naudoti medžiaginį, taupyti popierių, pasodinti medį ir t. t.

Jei dabar apskaičiuotume visų žmonių ekologinį pėdsaką, pamatytume, kad žemės reikėtų daugiau, negu jos yra. Kitaip tariant, Žemė per maža. Arba mūsų pėdsakas per didelis. Kaip jį sumažinti? Mąstyti ir taupiau gyventi! 

Daugiau šia tema galima sužinoti tikrai įdomiame puslapyje www.pasauliopilietis.lt

                                                                                              10a klasės vadovė Rita Rimkutė

 

© 2016. Visos teisės saugomos