Prasidėjo tylusis Adventas. Tai susikaupimo ir laukimo metas, kai galime liautis skubėję, sustoti, pažvelgti į savo sielos būseną. Tai laikas, kada turėtume pasiryžti ko nors atsisakyti. Svarbiausias dalykas, kurį kiekvienas iš mūsų turime atlikti, tai paruošti savo širdį Dievui, kurioje Jis apsigyvens.

Mūsų mokykloje veikiančios Dievo tarno kunigo Alf. Lipniūno kuopos ateitininkai ieško būdų kaip gyventi adventiniu laukimu. Išvyka į „Gamtos labirintą“ Dembavoje tapo gera proga pasimokyti nurimti, išlaukti, kol atsidarys šventės durys, kurios dar yra užvertos neatėjusio laiko.

 

Po apsilankymo šviečiančiame trimatyje popieriaus raižinių labirinte neišdildomais įspūdžiais dalinosi moksleiviai:

Nuvažiavęs į Gamtos labirintą Dembavoje, jaučiausi atsipalaidavęs eidamas tuo labirintu. Įdomu, kad raižinius raižė ir žmonės niekada to nebandę daryti anksčiau (Mantvydas, 8c).

Išvyka į raižinių labirintą mane nustebino. Dar niekada nemačiau tokio pasakiško vaizdo. Supratau, jog kiekvieną dieną reikia skirti laiko sau ir savo mintims. Man labiausiai patiko gamtos augalija ir gyvūnija išraižyta ant popieriaus lapo. Tai siūlau ir jums apie tai susimąstyti (Akvilė, 6c).

Aš supratau, kad mes labai daug laiko praleidžiame prie telefonų ir įvairiausių technologijų. Visur skubame ir užmirštame pagalvoti apie save. Mums reikia daugiau laiko praleisti gamtoje, daugiau galvoti apie save, padėti technologijas į šalį ir pabūti su savimi. Man labiausiai patiko šviesos, kurios šviečia per iškarpytą popierių ir padaro labai gražų šviesų efektą. Popieriuje buvo pavaizduotos keturios pagrindinės stichijos: oras, žemė, vanduo, ugnis. Buvo iškarpyti medžiai, vandenynų gyventojai, paukščiai, augalai, gėlės (Austėja, 6c).

Buvo labai gera apsilankyti labirinte. Piešiniai priminė smagią vasarą. Švelni muzika nuramino. Jaučiausi atsigavęs, pailsėjęs. Ši pramoga man labai patiko (Arijus, 6c).

Gražu, ramu, tikra Dievo karalystė (Markas, 5b).

Oras. Žemė. Vanduo. Ugnis. Ką mes darytume be šių dalykų? Ar mes išvis egzistuotumėm? Tokios mintys pradeda suktis galvoje išgirdus šiuos žodžius, kurie pažadina gyvybę. Nuostabus įspūdis, relaksacija, euforija sielai (Ervinas, 8b).

Eikime kartu pasitikti Ateinančiojo. Ramiai, tuščiomis rankomis, išsivalydami iš širdies visą balastą: nereikalingus ar net nuodėmingus sumanymus, mintis, žodžius. Vadovaukimės tik troškimu gimusiam Dievo Sūnui padovanoti nepadalintas savo širdis.

Dievo tarno kunigo Alf. Lipniūno kuopos globėja D. Kubilienė

© 2016. Visos teisės saugomos