Gruodžio 9 dieną Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje 6c, 6d ir 7b klasių mokiniai dalyvavo Geros savijautos programos renginyje „Gongai – kvėpavimas – atsipalaidavimas“. Šiuos užsiėmimus vedė „Sielos harmonijos“ vadovė Raminta Šniaukštaitė. Programos tikslas – mokyti kvėpavimo, atsipalaidavimo ir streso įveikimo technikų, skatinti gilesnį savęs pažinimą ir gebėjimą reflektuoti, stiprinti psichologinį atsparumą, savivertę bei skatinti mokymosi motyvaciją.

Užsiėmimo pradžioje mokiniai buvo supažindinti su gongais, jų paskirtimi bei šios programos atsiradimo istorija. Lektorė papasakojo, kad gongai yra vieni iš seniausių ir autentiškiausių muzikos instrumentų, o jų garsai mažina stresą, nerimą, nemigą, padeda labiau susitelkti, harmonizuoja kūną ir protą. Vėliau mokiniai susipažino su taisyklingo kvėpavimo technikomis ir jas išbandė. Raminta Šniaukštaitė mokiniams papasakojo, kad sąmoningai ramiai ir giliai kvėpuojant galima sumažinti streso poveikį ir nusiraminti. Kvėpavimas mažina psichinę įtampą, gerina savijautą, gebėjimą susitelkti ir sugrąžina emocinę pusiausvyrą. Susipažinę su kvėpavimo technikos ypatumais, mokiniai, klausydamiesi gongų garsų, tai pritaikė praktiškai. Kiekvienas turėjo galimybę pabūti tik su pačiu savimi, klausytis gongų skleidžiamų garsų ir pritaikyti išmoktas kvėpavimo technikas.

Pabaigoje mokiniai pasidalino savo įspūdžiais apie tai, ką pajuto garso terapijos užsiėmimo metu, kokias emocijas ir kokius jausmus jiems sukėlė gongų garsai. Dalyviai pasakojo, kad buvo net užmigę, jautėsi lyg būtų kažkur sapne ir regėję vaizdus, spalvas. Kiti jautėsi lyg būtų kosmose ar nepažintoje planetoje, treti teigė, kad tiesiog „buvo gera, ramu ir lengva“. Mokiniai į pamokas grįžo pasikrovę teigiamomis emocijomis. Tikimės, kad išmoktus ir išbandytus atsipalaidavimo įgūdžius mokiniai pritaikys kasdienybėje: pamokose, bendraujant su draugais, tėvais ir mokytojais. Jie geriau gebės tvarkytis su neigiamomis emocijomis ir patiriamu stresu, o tai turės teigiamos įtakos mokymosi kokybei, santykiams su aplinkiniais ir pačiu savimi.

Kristina Tarutienė, psichologė

© 2016. Visos teisės saugomos