Mūsų mokykloje veikiančios Dievo tarno kunigo Alf. Lipniūno kuopos ateitininkai įžengė į Panevėžio krašto ateitininkų inicijuoto projekto „Ne šventieji puodus lipdo“ antrąjį etapą „Mano talentai ir galimybės“. Atpažinti savo sugebėjimus bei galias mokiniams padėjo teatrinėmis užduotimis paremta 2 val. trukmės edukacija teatre „Menas“.

Užsiėmimas skatino visapusį savęs pažinimą, puoselėjo individualią raišką ir bendravimo kultūrą, lavino kūrybinį potencialą, padėjo atrasti laisvumo pojūtį ir stiprino pasitikėjimą savimi. Šią kūrybinių dirbtuvių programą vedė dvi jaunos profesionalės aktorės Agnė Muralytė ir Radvilė Bronušaitė. Moksleiviai užsiėmimo metu žaidė susipažinimo žaidimus, atliko sudėtingus pratimus grupėje bei poromis, mokėsi geriau pažinti save ir kitą, atrasti savo vidines baimes ir stiprybes, stiprino pasitikėjimą savimi bei kitu, valdyti emocijas, suprasti iš kur, kodėl ir kaip jos kyla. Po renginio ateitininkai dalinosi įspūdžiais:

Kartais išgirdę žodį „teatras“ pagalvojame, jog tai nesąmonė, nieko įdomaus. Tačiau pažvelgus į teatro vidų, atsiveria tikroji jo paslaptis. O paslaptis labai paprasta: tiesiog yra daug įvairiausių žanrų, kurie galbūt patiktų ir jums. Taigi, antradienio popietę važiavome į teatrą „Menas“. Mums daug pasakojo apie aktoriaus darbą, žaidėme, tačiau labiausiai patiko kalbėtis paukščių kalba. Tu supranti, bet aplinkiniai ne. Jausmai buvo įvairiausi. Teko patirti juoko, džiaugsmo ir laimės (Akvilė, 6c).

Šis renginys man labai patiko, nes buvo įdomus, smagus. Renginio metu žaidėme daug žaidimų, kurie man buvo nauji ir netikėti. Buvo labai smagu pabandyti kurti reklamą, kalbėti paukščių kalba, geriau pažinti draugus. Taip pat supratau, kad aktoriaus profesija yra sunki, daug tenka mokytis teksto mintinai. Labai džiaugiuosi, kad teko dalyvauti tokiame šauniame renginyje. (Arijus, 6c).

Buvome nukeliavę į Panevėžio teatrą „Menas“ ir ten su aktorėmis Radvile ir Agne žaidėme keletą smagių susipažinimo žaidimų, vėliau žaidėme žaidimus, susijusius su atminties lavinimu, bet labiausiai patiko „skulptūrų lipdymas“. Šiame žaidime susiskirstėme poromis ir vienas tapo skulptoriumi, kitas – moliu. Teko „nulipdyti“ skulptūrą ir apie ją sukurti istoriją. Mane nustebino tai, kad buvo tiek daug išradingų, įdomių, taip pat ir šmaikščių istorijų, kurių niekada nesugalvočiau pati. Programos pabaigoje gavome po daiktą ir turėjome sugalvoti, kokiu kitu daiktu jis galėtų būti, o vėliau iš sugalvotų daiktų per 5 min. turėjome sukurti reklamą. Ši ekskursija yra, kaip sakoma, smagiausių mokyklos ir ateitininkų kelionių „Top penketuke“ (Austėja Varnaitė 6c).

Dalyvaudamos ekskursijoje jautėmės laimingos, labai patiko, buvo įdomu ir naudinga daugiau sužinoti apie teatrą, aktoriaus profesiją. Aktorės papasakojo apie savo darbą teatre, jo ypatybes ir iššūkius. Edukacijoje labiausiai patiko reklamos kūrimas, kuriame svarbiausia buvo vaizduotė ir komandinis darbas (Evelina ir Justina, 6c).

Ateitininkai, gavę tiek daug gerosios patirties: teigiamų emocijų, įspūdžių, vaidybinių situacijų, psichologinių bei judriųjų žaidimų, atpažinę savo talentus ir galimybes individualių ir komandinių pratimų pagalba, suprato, kad Dievo tarno kunigo Alf. Lipniūno kuopa yra jėga, kurioje mokomasi empatijos, silpnesnių narių palaikymo, čia galima rasti draugus, kurie padės įveikti pačias sunkiausias užduotis.   

Ateitininkų kuopos globėja Dalia Kubilienė

© 2016. Visos teisės saugomos