2022 m. balandžio 27 d. Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 6c klasės mokiniai su auklėtoja Z. Vickuviene ir karjeros specialiste I. Jasiūniene vyko į Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio mokymo centrą, kuriame vyko profesinio veiklinimo užsiėmimas.

Mokiniai klausėsi mokytojų pasakojimų, pateikė klausimų, susipažino su profesionalios kameros ypatumais, kitomis priemonėmis, kurios reikalingos mokantis multimedijos specialybės, ir netgi filmavosi!

Mokinys Andrius Orlovas pasidalino savo įspūdžiais: „Šiame profesinio mokymo centre sužinojome apie įdomią sritį – animaciją ir animatoriaus profesijos ypatumus. Animatorius – menininkas, tam tikru būdu kuriantis vaizdus, kurie sukuria judėjimo iliuziją, vadinamą animacija. Vienas iš žymiausių JAV animatorių buvo Walt Disney. Taip pat išgirdome apie XIX a. pr. sukurtą taumatropą – kortelę, ant kurios abiejų pusių nupiešta po atskirą paveikslėlį. Patraukus už dviejų susuktų virvelių, paveikslėliai susijungia. Jei vienoje pusėje buvo nupieštas paukštis, o kitoje tuščias narvelis – tai patraukus virvelę matome paukštį narvelyje. Išvertus iš graikų kalbos „thauma“ reiškia „nuostabus“, „stebuklingas“, o „trope“ – tai, kas sukasi. Tokį nuostabų ir besisukantį taumatropą pasigaminome ir mes. Buvo smagu!“

Ši profesinio veiklinimo išvyka suteikė ne tik žinių, bet ir džiugių emocijų, skatino bendradarbiavimą.

Karjeros specialistė I. Jasiūnienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos