Spalio 13 dieną Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos pradinukai ugdymo veiklą pradėjo netradiciškai. Iš kuprinių jie traukė ne vadovėlius, o sportinę aprangą. Mokykloje vyko sveikos gyvensenos dienos renginiai.

Pagrindinė idėja „Fizinis aktyvumas + sveika mityba = gera sveikata“ kvietė visus pakilti nuo TV ekranų, kompiuterių, susimąstyti kaip ugdyti sveikos gyvensenos įpročius jau šiandien, pasitelkiant naujas darbo formas, įvairias veiklas mokykloje ir už jos ribų, diskusijas, edukacines programas.

Rytą pradinukai, susivieniję bendrai sportinei veiklai, pradėjo solidarumo bėgimu „Gelbėkit vaikus“. Jie rinkosi mokyklos stadione. Visiems buvo išdalintos „bėgiko kortelės“ ir specialūs lipdukai. Vėliau buvo paskelbtas solidarumo bėgimo startas. Manome, kad solidarumo bėgimas vertingas ne tik dėl surinktų lėšų ir suteiktos pagalbos, bet ir todėl, kad skatina vaikus būti geresniems, tolerantiškesnims ir nuo mažens moko padėti aplinkiniams. Vėliau, skambant linksmai muzikai, mokytojos J. Plesnevičienė  ir M. Medeckienė visus pakvietė į zoną „Judėk ir būsi sveikas“, kur vaikai, nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių, skatino fizinį aktyvumą per greitą ėjimą, šokio judesius, lavino savitvardos, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Mokyklos valgykloje mokiniams buvo organizuojami nemokami košės pusryčiai, kuriuos parūpino Panevėžio „Malsena“. Pasistiprinę visi tęsė veiklas klasėse, įsijuosę sprendė užduotis iš košės pusryčių ir edukacinių knygelių, diskutavo apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Vaikai sužinojo, kad norėdami būti sveiki ir stiprūs, turėtų per dieną suvalgyti net kelias košių porcijas ir ja pakeisti nesveikus užkandžius. Sveiko maisto mugėje vaikai pristatė mokyklos bendruomenės nariams pačių pagamintus sveiko maisto patiekalus ir jų receptus. Visi vaišinosi ir džiaugėsi smagiai praleistu laiku. Mokiniai, vadovaujami mokytojos R. Valikonienės, atrinko sveiko maisto patiekalų mugės populiariausius sveiko maisto patiekalų receptus, maketavo ir sudėjo juos į knygelę „Sveikuolių receptai“, kurią platino mokyklos bendruomenėje.

 2–4 klasių mokinukai vadovaujami mokytojos A. Lazdauskienės, dalyvavo piešinių konkurse „Dantukų draugas – šepetukas“, lavino savo kūrybines idėjas piešdami. Dailės mokytojų komisija išrinko laimėtojus, kurių laukė prizai.

Tai vaikams priimtina ir patraukli veikla, kurios metu jie ne tik gavo informaciją apie sveiką gyvenseną, bet tuo pačiu ugdė sveikos gyvensenos įgūdžius. Juk kiekvienas žmogus turi teisę būti sveikas ir gebėti išlaikyti savo sveikatą kuo ilgiau.

Mokytoja Asta Jatužienė

Netradicinio ugdymo dienos akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Sveikos gyvensenos diena

© 2016. Visos teisės saugomos