Jau nuo 2005 m. Lietuvoje kasmet vyksta akcija „Metų knygos rinkimai“. Šios akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos metu pristatomi geriausi šiuolaikinės lietuvių literatūros kūriniai.

Į šią akciją kasmet aktyviai įsijungia ir mūsų mokyklos mokiniai. Gaila, kad šiemet ekspertų komisija nepasiūlė paauglių kategorijos knygų. Tad teko skaityti tik vaikams pasiūlyto penketuko knygas.

Jau nuo gruodžio mėnesio iki pat vasario vidurio pradinių ir penktųjų klasių mokiniai su mokytojomis vis ateidavo į mokyklos skaityklą, kur vyko knygų penketuko pristatymai, garsiniai skaitymai, buvo plačiau supažindinama su knygų autoriais. Skaityklos lange iškabintos spalvingos knygutės kvietė balsuoti kiekviena už save. Išrinkti pačią geriausią, įdomiausią buvo tikrai nelengva. Mūsų mokykloje Metų knyga tapo A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“. Taip atsitiko turbūt todėl, kad vaikams labai patiko ne tik skaityti šias pasakas, bet ir kūrybinė užduotis – nupiešti akmenukų istorijas ant pačių akmenukų. Su didžiausiu džiaugsmu šias istorijas piešė 2d (mokytoja Regina Rimšelienė), 3d (mokytoja Violeta Matiukaitė) ir 4d (mokytoja Žydrūnė Juozapaitienė) mokinukai. Skaitykloje eksponuojama šių darbų paroda liudija vaikų  didelį išradingumą ir kūrybiškumą.

Antrąją vietą Metų knygos rinkimuose mūsų mokyklos skaitytojų tarpe laimėjo G. Morkūno „Traškančios žvaigždės“. Galime tik pasidžiaugti, kad mokinius sudomino knyga, skirta toli gražu ne pramogai, o kelianti labai rimtas egzistencines problemas. Šią knygą skaitė ne tik pradinukai, bet ir penktokai, net šeštokai. Tokiam susidomėjimui įtakos turėjo galbūt ir tai, kad knygos autorius – mūsų žemietis, gimęs netoli Vabalninko miestelio.

Trečioje vietoje liko S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai“ (šią pasaką šalies skaitytojai išrinko Metų knyga), ketvirtoje – J. Baltrukonytės „Filmukai“, penktoje – N. Kovaliovos „Meškis ir žąsis“.

Džiaugiamės, kad mūsų mokiniai skaito, myli knygas. Visos penkios knygos mūsų bibliotekoje dabar yra tiesiog graibstomos.  Nekantriai lauksime rudens, kai bus paskelbta akcija „Metų knygos rinkimai 2017“.

                      Zita Januškevičienė ir Audronė Tumulienė, bibliotekos darbuotojos

 

Nuotraukos GALERIJOJE–2017 m. žiema–„Metų knygos rinkimai 2017“

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos