Savaitgalį vaikai dar galėjo pasidžiaugti  žiemos malonumais: važinėtis rogutėmis, slidinėti, lipdyti besmegenius. Tad pradinukai nusprendė deramai išlydėti žiemą ir toms palydoms ruošėsi.

Mokykloje piešė, gamino Užgavėnių kaukes, mokėsi dainų, suko ratelius, domėjosi blynų receptais ir vyko į svečius Panevėžio kraštotyros muziejun, kur dalyvavo edukacinėse programose: „Saulėgrįžos ratu: Užgavėnės“, „Saulėgrįžos ratu: Užgavėnių blynai“.

Ir kaip čia nevykti!.. Per Užgavėnes reikia kuo toliau pasivažinėt, pasivaikščioti. Mūsų senoliai taip pat važiuodavo arkliais  į svečius. Net ir arklių neturintys namie nesėdėdavo – stengėsi kuo toliau pėsti nukeliauti, nes tikėjo, kad tai padidins linų derlių. O mes, pradinukai, linų pakulomis puošėme kaukes.

Kraštotyros muziejuje vaikai dar daugiau sužinojo apie Užgavėnių tradicijas ir papročius. Gaminosi kaukes iš medžiagos, šoko Užgavėnių šokius, mėtė raganos batą į krepšį, būrėsi pas čigonę, valgė ką tik iškeptus blynus, vaišinosi  arbata, daug juokavo ir triukšmavo. Vėliau pasidalijo į dvi grupes ir kovojo kartu su Lašininiu ir Kanapiniu. Kova buvo įtempta, bet galiausiai laimėjo Kanapinis, ir  muziejaus kiemelyje  pradinukai garsiai šaukdami: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“ triukšmingai  ją išvarė.

Skubėk, pavasari!

                                                                  3d kl. mokytoja Violeta Matiukaitė,
                                                                 1d kl. mokytoja Romualda Valikonienė

Nuotraukos GALERIJOJE–2017 m. žiema–Užgavėnės 2017

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos