Kovo 28 dieną 1c klasės mokiniai lankėsi Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, kuri įsikūrusi pačiame mūsų miesto centre.

Kai įžengėme į pastato vidų, mus pasitiko maloni darbuotoja V. Vaiginytė. Pasisveikinusi pakvietė į garažą. Visi susidomėję žvalgėmės patekę į dideles patalpas, kuriose stovėjo galingos gaisrininkų mašinos ir  gelbėtojų valtis. Atidžiai klausydami pasakojimo sužinojome, kokius darbus atlieka, kokia įranga naudojasi ugniagesiai gelbėtojai. Galėjome pakilnoti labai sunkius batus. Matavomės naro pirštines, gaisrininko šalmą, kuris daugumai krito ant akių. Nustebome sužinoję, kiek sveria gelbėtojo apranga. Apie 20 kilogramų! Supratome, kad tik stiprus, ištvermingas žmogus gali dirbti taip apsirengęs.

Darbuotoja pakvietė pakilti į antrą aukštą. Jame įrengti poilsio kambariai, miegamieji, virtuvė. Buvo smalsu sužinoti, kur ugniagesiai ilsisi, maitinasi, kaip praleidžia visą budėjimo laiką.

Susitikimo pabaigoje visiems buvo priminta, kad ištikus nelaimei, reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. 

„Noriu būti gaisrininku“, – tokius žodžius susižavėjęs šia profesija ištarė Andrius. Jam pritarė ir kiti klasės draugai.

                                   1c klasės mokytoja Dainora

© 2016. Visos teisės saugomos