Saulėtą gegužės mėnesio trečiadienio rytą Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 3b klasės ir Panevėžio Rožyno progimnazijos 3a klasės mokinukai, lydimi savo mokytojų, išsiruošė į pažintinę išvyką po Biržų kraštą.

Pirmiausia vykome į naujai atidarytą Eko Basų Kojų Parką Biržuose. Tai 800 metrų takas, kuriuo reikia eiti basomis. Mokinukai sužinojo, jog Rytų medicinos teigimu, kiekvienas pėdos taškas susijęs su kuriuo nors žmogaus vidaus organu, todėl šių taškų poveikis stimuliuoja gyvybinę energiją „ki“ ir kartu gydo įvairiausias ligas. Atvykę savo batus pasidėjome specialiose lentynose ir basi žingsniavome 800 metrų ilgio taku, kurio danga visą laiką keitėsi. Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukė smėlis. Vėliau teko pėdinti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Maloniai nuteikė ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Galėjome pašokinėti nuo kelmelio ant kelmelio, pereiti ir paprasčiausiu juodžemiu. Smagu buvo po aštrių akmenukų pereiti smėliu ar netgi žvyru. O kelionės pabaigoje laukė staigmena – bendra nuotrauka miško fone. Grįžę iš pasivaikščiojimo taku, nusiplovėme kojas po tekančiu vandeniu ir nusišluostėme jas popieriniais rankšluosčiais. Taigi, nušovėme du zuikius – vaikščiojome gamtoje, kvėpavome grynu oru ir stimuliavome gyvybinius taškus.

Toliau pasukome į Biržų pilį, kur mus sutiko Biržų meras V. Valkiūnas linkėdamas maloniai praleisti laiką ir pasisemti nepakartojamų įspūdžių. Vėliau, 525 metrų ilgio pėsčiųjų tiltu, nutiestu virš Širvėnos ežero, pasivaikščiodami nuėjome iki Astravo dvaro, pastatyto grafų Tiškevičių.

Išvyką tęsėme jau Regioninio parko teritorijoje, kur savo akimis galėjome išvysti, kaip atrodo prasivėrusi žemė. Aplankėme Karvės olą. Susidomėję klausėme Roberto pasakojimo apie šios įgriuvos atsiradimo istoriją bei spėjamą amžių. Tačiau visus ekskursijos dalyvius labiausiai pakerėjo Kirkilų karstinių ežerėlių vaizdas, matomas iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto.

Tuo, ką pamatėme, likome sužavėti. Tokios išvykos išties naudingos – pailsima nuo kasdienybės, plečiamas akiratis gražiu Lietuvos gamtovaizdžiu bei istorija.

Nuotaikingą ir įsimintiną išvyką Biržų krašte baigėme surengtomis dviejų mokyklų draugiškomis kvadrato varžybomis. Didžiausias prizas – užsimezgusi dviejų Panevėžio mokyklų mokinukų pažintis, kuri bus plėtojama ir ateityje.

Panevėžio Mykolo Karkos pradinių klasių mokytoja Asta Jatužienė ir

Rožyno progimnazijos pradinių klasių mokytoja Danguolė Butvilienė

 

Ekskursijos nuotraukų ieškokite GALERIJOJE–2017 m. pavasaris–Pradinukų išvykos

© 2016. Visos teisės saugomos