„Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.“ (Justinas Marcinkevičius). Tam, kad vaikai suprastų ir išmoktų rūpintis ne tik savimi, bet ir šalia esančiu, kuriam irgi kartais būna skaudu, sunku ar linksma, kad suprastų, jog sunkumus galima įveikti ieškant pagalbos, o ne surūkius cigaretę ar išgėrus svaigiojo gėrimo, kad pasidalintas džiaugsmas padvigubėja. To ir moko jau penktus metus iš eilės mokykloje vykdomas Panevėžio miesto savivaldybės administracijos remiamas neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Žengiu teisingu keliu“.

Šįkart, vykdant projektą, visa Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į renginį, kurį pradėjo ir savo skambiomis dainomis visus pasveikino 4d klasės mokiniai. Mokinukus dainuoti moko mokytoja Aldona Mikolaitienė. Gerai nusiteikę, smagiai pritarę dainininkams, palingavę ir paploję, sulaukėme renginyje dalyvavusios POUND ir zumbos trenerės Audronės Petronaitytės. Ji mūsų mokyklą aplanko kiekvienais neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ organizavimo metais. Mokiniai labai džiaugiasi trenerės surengtomis POUND treniruotėmis, pravestais judriaisiais žaidimais, judriosiomis pertraukomis ir zumbos šokiais. Šį kartą trenerė paruošė mokiniams zumbos šokių užsiėmimą. Pirmiausiai pakvietėme pajudėti pačius mažiausius mūsų mokyklos mokinius – pirmokus. Antroji zumbos treniruotė buvo skirta antrokams ir visiems norintiems pajudėti mokyklos bendruomenės nariams. Mokinukai linksmai judėjo zumbos šokio ritmu, atlikinėjo įvairius judesius ir pratimus. Buvo labai linksma, smagu ir įdomu.

Mokyklos kiemelyje mokiniai ir mokytojai galėjo ne tik pasiklausyti zumbos muzikos, išbandyti įvairių žingsnelių, bet ir paskanauti kvapnios kavos ar arbatos. Ja mūsų mokyklos bendruomenę vaišino renginio svečiai iš Jaunuolių dienos centro „Solidari kava“. Jaunuolių dienos centro merginos savo šypsenomis ir skania kava praskaidrino nuotaiką visiems šventės dalyviams. Eilė norinčių paragauti kvapnios ir skanios kavos ar arbatos ilgai nemažėjo.

Tu pasauly burbulų

Ir mažų, ir didelių,

Ir mažų, ir didelių

Muilo, muilo burbulų.

Tie spalvoti burbulai,

Kaip saulutės kamuoliai,

Gali jie skraidyt lengvai

Muilo muilo burbulai. (Trys draugaiMuilo burbulai)

Ir mūsų mokyklos kieme skraidė saulės spinduliuose įvairiomis spalvomis žibantys muilo burbulai. Daug geros nuotaikos, šypsenų sukėlė šventėje apsilankęs Šuniukas Patrulis (Daugvydas Staniūnas) ir jo surengtas muilo burbulų šou. Šį žavesį mokyklos bendruomenei padovanojo projekto rėmėjai  įmonė „Aukrista“.

Mokiniai, kurie pavargo nuo smagių šokių, muilo burbulų gaudynių, galėjo atsipūsti ir ramiai piešti kreidelėmis. Šventės dalyviams buvo paruoštas „Piešimo kampelis“.

Atrodo, tokie paprasti dalykai: daina, šokis, kava, muilo burbulai, o tiek džiugesio sukelia. Vien buvimas kartu, galėjimas pasidžiaugti su šalia esančiu, pasakyti gerą žodį – neapsakomas džiaugsmas. „Kai atgal pažiūriu, tai ir nedidelis džiaugsmas atrodo tartum stebuklas, kuriuo tikėti imu. Gal ir visas gyvenimas – vienintelis, vienas didžiausias mano stebuklas, nepaprastas paprastumu“. (Justinas Marcinkevčius)

Psichologė K. Tarutienė,

socialinė pedagogė J. Matiukė

© 2016. Visos teisės saugomos