„Suprasti žmogų, padėti jam pažinti save, pažadinti tą galią, kuri slypi jame, o svarbiausia – meilę ir pagarbą į save panašiam, toks būtų bendriausiais žodžiais mūsų uždavinys...” (Justinas Marcinkevičius). Svarbu, kad mokykloje vaikai išmoktų ne tik skaičiuoti, rašyti ar skaityti, bet nemažiau svarbu išmokti pažinti, suprasti save, be galo svarbu išmokti pasirūpinti šalia esančiu, nelikti abejingu, kai kitam skaudu, sunku, liūdna ar rasti laiko pasidžiaugti, kai draugui sekasi, linksma, juk pasidalintas džiaugsmas padvigubėja.

Svarbu suprasti, kad visus sunkumus galima įveikti ieškant pagalbos, o ne surūkius cigaretę ar išgėrus svaigiojo gėrimo. Apie tai ir dar daug įvairių dalykų moko šeštus metus iš eilės mokykloje vykdomas Panevėžio miesto savivaldybės administracijos finansuojamas, neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas „Žengiu teisingu keliu“.

Šįkart, vykdant projektą, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 1-5 klasių mokiniai buvo pakviesti pasitikti vasarą smagiai. Daug geros nuotaikos, šypsenų sukėlė šventėje apsilankęs piratas (animatorius Daugvydas Staniūnas), kuris kvietė vaikus kartu pašokti, padūkti ir dalyvauti muilo burbulų šou. Vieniems mokiniams besidžiaugiant skraidančiais ir saulės spinduliuose įvairiomis spalvomis žybsinčiais muilo burbulais, kiti, kantriai stovėdami eilėje, laukė kol piratas papuoš trokštama tatuiruote.

Gerai nusiteikę, paskanavę kvapnios kavos ir arbatos, ja mūsų mokyklos bendruomenę vaišino projekto partneriai iš Jaunuolių dienos centro ,,Solidari kava“, sulaukėme Zumbos trenerės Audronės Petronaitytės. Ji Mykolo Karkos pagrindinę mokyklą aplanko kiekvienais neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto ,,Žengiu teisingu keliu“ įgyvendinimo metais. Mokiniai labai džiaugiasi sulaukę visada energingos ir  trykštančios puikia nuotaika trenerės. Šį kartą trenerė paruošė mokiniams Zumbos šokių užsiėmimą.

Mokiniai, kurie pavargo nuo smagių šokių, muilo burbulų gaudynių, galėjo atsipūsti ir ramiai piešti kreidelėmis. Šventės dalyviams buvo paruoštas „Piešimo kampelis“.

            „Laikas yra dovana, svarbus dalykas, tačiau svarbu jį deramai panaudoti, nepasiduoti skubėjimo pagundai, nes, paradoksalu, bet skubėdami rizikuojame prarasti patį gyvenimą. Regis, gyvename labai intensyviai, greitai, daug įspūdžių, tačiau iš tiesų slystame paviršiumi, nuo vienos akimirkos bėgame prie kitos, galiausiai niekur kokybiškai neužsibūname. Svarbiausias dalykas gyvenime yra santykiai. Jie yra mūsų žmogiškumo, džiaugsmo šaltinis. Jiems reikalingas laikas ir dėmesys. Mes turime kažką paimti iš savo širdies ir tuo pasidalinti su kitu, taip pat priimti tai, ką jis duoda. Tik tokioje bendrystėje noksta mūsų gyvenimas, ir mes, kaip žmonės, augame” (kunigas Aušvydas Belickas). Atrodo tokie paprasti dalykai: muzikos garsai, bendras šokis, kava, ar arbata, į dangų kylantys muilo burbulai, tiek džiugesio sukelia. Tiesiog, sustojus nuolatiniame bėgime, pabūvimas kartu, galėjimas pasidžiaugti, pasakyti gerą žodį – neapsakomas jausmas. Ačiū už buvimą kartu.

Socialinė pedagogė Jolanta Matiukė

© 2016. Visos teisės saugomos