Patyčios gali sužaloti asmenybę pačioje jos išsiskleidimo pradžioje, todėl reikia nuolat mokytis būti atidesniems ir geranoriškesniems vieni kitiems.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su Lietuvos Prezidente inicijavo akciją „Už saugią Lietuvą“ ir rugsėjo 9-ąją visose mokyklose paskelbė dieną „Mes prieš patyčias“.

Į šią akciją įsijungė ir mūsų mokyklos bendruomenė. Rugsėjo 9 dieną 12 valandą 5–10 klasių mokiniai žiūrėjo tiesioginę vaizdo transliaciją internetu. Tai buvo 20 minučių trunkantis Niko Vujičičiaus pasakojimas, skirtas mokiniams. Nikas Vujičičius, pasaulyje garsus žmogus, yra vilties ženklas milijonams įvairių žmonių. Dėl savo fiziologinių trūkumų (jis neturi rankų ir kojų) patyrė daugybę patyčių. Savo pasakojime jis dalijasi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.

Daugeliui mokinių pasakojimas sukėlė įvairių minčių, kuriomis jie dalinosi, diskutavo, aptarinėjo iki pamokos pabaigos. O mokytojus ir kitus mokyklos specialistus tai įpareigojo dar labiau susitelkti ir tęsti šią prevencinę veiklą. Dėmesio patyčių prevencijai niekada nebus per daug!

Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė

© 2016. Visos teisės saugomos