Saulėtą rugsėjo 26-ąją mūsų mokyklos mokytojai aplankė Naisius – mažąją Lietuvos kultūros sostinę 2015.

Mūsų kelionė prasidėjo nuo Baltų dievų muziejaus. Šį originalų muziejų po atviru dangumi sudaro trys pagrindinės dalys – Saulės aikštė, Ugnies aikštė, Alkos kalnas ir  53 ąžuolinės senovės lietuvių dievų statulos, kurias drožė 14 Šiaurės Lietuvos skulptorių. Į Naisių centre esančią apvalios formos Saulės aikštę patekome pro tautinių juostų raštais drožinėtus vartus. Beje, ši aikštė, panaudojant saulės kolektorius, apšviečiama ir naktį.

Aplankėme ir Baltų žolynų muziejų, suformuotą verpstės formos žemės plote. Kiekvienoje iš trijų verpstės dalių pasodintos skirtingos augalų rūšys. Po visą kaimą išsibarstęs Inkilų muziejus. Gidė parodė ir boružėms skirtą namelį. Bet labiausiai žavėjomės  didžiuliu piliakalniu, pavadintu Baltų arena.

Sužinojome, kad čia nuo seno puoselėjamos literatūros tradicijos. Jau 27 metus veikia literatūros muziejus. Gyvenvietė didžiuojasi ir savo „Naisių vasaros“ teatru, įkurtu 2011-aisiais metais, ir kasmet organizuojamais festivaliais visai šeimai, ir dar daug kuo...

Turime kur akis paganyti, atsikvėpti po kasdienių darbų bei rūpesčių ir savoje Tėvynėje...

 O. Vaitkevičienė, mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos