Spalio 7 dieną dešimtokai aktyviai dalyvavo profesinio veiklinimo renginyje Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Karaliaus Mindaugo husarų batalione Pajuostyje.

Paskaitos metu mokiniai sužinojo, kad karių rengimas priklauso nuo karinės pareigybės, karo tarnybos, karinio laipsnio ir karinės specialybės. Į Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą kviečiami 19–26 metų amžiaus vyrai, neatlikę karo prievolės. Savanoriškai stoti į NPPKT karių gretas gali stoti 18–38 metų amžiaus vaikinai ir merginos. Taikos metu Lietuvos kariuomenėje tarnaujama profesinėje ar savanorių karo tarnyboje. Kariai savanoriai neatlieka karo tarnybos nuolatos, bet gali būti pašaukti į tarnybą ar mokymus ir ilgesniam laikotarpiui ir dėl to turi atsitraukti nuo pagrindinio darbo ar užsiėmimo. Profesinės karo tarnybos kariai kariuomenėje tarnauja nuolatos, tai yra jų pagrindinė ir tiesioginė profesija. Lietuvos kariuomenėje tarnauja daugiau nei 7 000 profesinės karo tarnybos karių ir apie 4 200 karių savanorių. Tarnaujantys kariai privalo pasižymėti didele ištverme, drausme, atsakomybe ir žiniomis, būti ištikimi valstybei, kurią gintų iškilus kariniam pavojui.

Nors lauke lijo lietus ir pūtė žvarbus vėjas, tačiau mokinius sušildė karšta arbata ir gardi kareiviška košė. Susidomėję visi apžiūrėjo karinę techniką, ginklus, muziejų, stebėjo rikiuotėje žygiuojančius karius. Įdomiausia buvo pašaudyti koviniais šoviniais.

Mokiniai suprato, kad tarnaujantys kariai tampa lyg viena didelė šeima, įgauna ne tik kariškos patirties, bet ir atranda naujų draugų.

 Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė

© 2016. Visos teisės saugomos