Spalio 11 dieną 5c klasė kartu su auklėtoja Renata Katiliene ir matematikos mokytoja Larisa Leonavičiene keliavo Pasvalio ir Biržų apylinkėmis.

Lankėmės Pasvalio krašto muziejuje, klausėme pasakojimo apie senovinių apavų gaminimą, jų rūšis. Žiūrėjome video filmą iš Kernavės ir Vilniaus muziejų. Po teorinės dalies kibome į darbus – ėjome pas batsiuvį ir patys siūdinomės nagines. Darbas buvo nelengvas – reikalaujantis atidumo, kruopštumo ir kūrybiškumo. Pasisiuvę batukus, apdovanoti diplomais, keliavome toliau.

Iš Pasvalio krašto muziejaus keliavome į šiam muziejui priklausantį girnų parkelį – lauko muziejų Pasvalio miesto centre. Apsilankėme smegduobių parke, aplankėme Geologų duobes ir Karvės olą perėjome ilgąjį pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą. Vėliau gamtovaizdžiu grožėjomės ir šėlome Biržų regioniniame parke, lipome į Kirkilų apžvalgos bokštą. Kelionės pabaigai nusprendėme sudalyvauti dar vienoje edukacinėje pamokoje – Biržų pilies požemyje iš molio gaminome lenteles, braižėme, piešėme, dailinome.

Visas kelionėje aplankytas vietas praturtino išsamūs ir įdomūs gido Nerijaus pasakojimai. Įvairios legendos, keisčiausios istorijos atvėrė dar nepažintus Pasvalio ir Biržų apylinkių kampelius. Namo keliavome pilni įspūdžių ir pakilios nuotaikos, bet dar nė kiek nepavargę.

 Klasės auklėtoja Renata Katilienė

Kelionės akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Keliaujame po gimtąjį kraštą

© 2016. Visos teisės saugomos