Saulėtą spalio 4 dienos rytą 5b klasės mokiniai vyko į Biržų kraštą. Pirmiausia aplankėme Biržų krašto muziejų „Sėla“, kuris yra įsikūręs kunigaikščių Radvilų statytuose Biržų pilies reprezentaciniuose rūmuose. Šis muziejus įkurtas 1989 metais.

Mokiniai vaikščiodami po pilies menes, apžiūrinėdami eksponatus ir klausydamiesi gidės pasakojimų, turėjo galimybę mintimis persikelti į tuometinį kunigaikščių Radvilų gyvenimą. Ypač įspūdingas Biržų pilies tiltas, kuris čia atvykusius lankytojus pasitinka, o išvykstančius palydi didingu pakeliamu tiltu ir paslaptimi dvelkiančia istorija. Labiausiai mokiniams patiko pažintinė edukacinė programa „Nusikalk monetą pats“, kurios metu mokiniai turėjo galimybę patys nusikalti monetas. Šios monetos pasirodo yra nepaprastos, o nešančios sėkmę, laimę ir turtus.

Biržų kraštas garsėja karstinėmis įgriuvomis. Todėl aplankėme Žemės gelmių muziejų, kuriame pamatėme ekspoziciją „Prasmengančios žemės kraštas“. Mokiniai sužinojo, kad Biržų krašte „neprieteliui“ pasakyti žodžiai „Kad tu prasmegtum...“ gali išsipildyti tiesiogine prasme... Taip pat sužinojo ir vaizdžiai pamatė, kaip susidaro karstinės įgriuvos, vadinamos smegduobėmis. O jos susidaro požeminiam vandeniui gelmėse išplovus tirpius gipso, klinčių, dolomito, kreidos ar druskos klodus ir įgriuvus žemei. Smegduobių Biržų rajone jau skaičiuojama apie 9000 ir jų nuolat daugėja. O pačios įžymiausios –  „Karvės ola“, „Geologų“, „Lapės ola“, „Ievos“ ir „Velykų“ įgriuvos.

Mokiniai aplankė pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą. Šis tiltas yra ilgiausias pėsčiųjų tiltas per ežerą Lietuvoje. Širvėnos ežeras taip pat yra nepaprastas. O jo paslaptis ir nepaprastumas yra, kad jis yra seniausias dirbtinis vandens telkinys Lietuvoje. Jis  suformuotas 1575 metais, užtvenkus dvi per Biržus tekančias upes, ir saugojo tvirtovės bei miesto prieigas. Kitoje ežero pusėje mokinius pasitiko didingas ir šviesus Astravo dvaras, kurio tylą, ramybę ir praeities istoriją saugo didingi liūtai karaliai.

Kelionę po Biržų kraštą baigėme aplankę Kirkilų bokštą.  Jis yra pastatytas Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Jo forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Nors mokiniams buvo baisu ir nedrąsu lipti, bet visi pasiekė bokšto viršų, kur turėjo galimybę pasigrožėti rudens spalvomis nusidažiusiu gamtovaizdžiu ir mėlynuojančiais karstiniais ežerėliais.

Mokiniai liko patenkinti ekskursija. Jie smagiai autobuse dalinosi įspūdžiais ir nuotykiais, kuriuos patyrė ekskursijos metu:

„Man labiausiai patiko apžvalgos bokšte, nes niekada nebuvau taip aukštai užlipusi“. (Augustė)

„Man kelionėje labiausiai patiko Biržų pilyje kalti monetą, nes tai yra įdomus dalykas“. (Toma)

„Man patiko Kirkilų apžvalgos bokštas ir Biržų pilis. Ekskursijos metu patyriau daug įspūdžių“ (Austėja)

„Man patiko Astravo dvaras, apžvalgos bokštas ir ilgasis tiltas per Širvėnos ežerą...“ (Eigvilė)

 5b klasės auklėtoja Kristina Tarutienė ir mokiniai 

 

Išvykos akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Keliaujame po gimtąjį kraštą

© 2016. Visos teisės saugomos