Jau trečius metus iš eilės Mykolo Karkos mokiniai dalyvauja Solidarumo bėgime. Bėgdami kartu su tūkstančiais Lietuvos moksleivių, jie padeda užkirsti kelią patyčioms ir  išgyventi Zambijos vaikams.

Dalyviai. Šiemet, spalio 13-ąją, Solidarumo bėgime dalyvavo 175 pradinukai, 275  5–10 klasių mokiniai, 25 klasių vadovai, 2 mokytojai, 3 pagalbos mokiniui specialistai ir direktoriaus pavaduotoja Ramutė.

Rėmėjai. Norint dalyvauti Solidarumo bėgime, reikėjo susirasti rėmėjus. Šiemet  pačiu   populiariausiu rėmėju, kaip ir pernai, tapo mokinių mamos. 2a klasės mokinio Jorio mama sūnų parėmė net 11 eurų. Bėgikus rėmė ir kiti šeimos nariai – tėčiai, broliai, sesės, seneliai, močiutės. Smagu, kad ne vienas bėgikas iš savo taupyklės išėmė ne vieną eurą, taip parodydamas atjautą skurde ir varge gyvenantiems Zambijos vaikams ir atlikdamas pilietinę pareigą. Daugiausia rėmėjų, o jų net septynis, surado 2b klasės mokinė Skaistė, 4b klasės mokinė Austėja. Pastarąją parėmė ne tik šeimos nariai, bet ir brolio auklė bei auklės vyras. Dauguma mokinių turėjo net po 4–5 rėmėjus. Devintokų rėmėja tapo klasės auklėtoja Aldona. Dešimtokus rėmė ne tik tėvai, bet ir klasės draugai. Džiugu, kad Solidarumo bėgime dalyvavo  klasių vadovai, mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai,  kurie rėmė save  patys arba paramos sulaukė iš kolegų (Birutė G., Justė P., Ramutė P.).

Kilometrai. Visi pradinukai prabėgo po vieną simbolinį kilometrą, o vyresnių klasių mokiniai varžėsi, kas daugiau ratų, t. y. simbolinių kilometrų aplink stadioną apibėgs. Lyderiu tapo 6c klasės mokinys Justas Matuza – 28 km. Nuo jo nedaug atsiliko 7d klasės mokinys Dovydas Araminas – 25 km., 6d klasės mokinys Nojus Lukšys – 20 km. Net keturios mergaitės iš 6c klasės – Erika, Akvilė, Gustė, Smiltė – nubėgo po 10 km., o 5c klasės mokinės Almeta ir Urtė – net po 18 km. 6d klasės mokiniai suskaičiavo visus savo klasės nubėgtus kilometrus. O jų ne tiek ir mažai – net 146.

Eurai. Mūsų mokyklos mokiniai surinko 525 eurus. Tai 125 eurais daugiau nei 2015-aisiais metais. 2b, 3d, 4b klasių mokiniai surinko po 30 ir daugiau eurų, 5c klasės indėlis – 50 eurų. Rekordiškai daug, net 63,33 euro, prie  Solidarumo bėgimo akcijos prisidėjo 6d klasės mokiniai ir jų auklėtoja Zita.

Apdovanojimai. Visi bėgime dalyvavę mokiniai buvo apdovanoti visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Solidarumo diplomais. Dešimt mokinių, įveikusių daugiausia simbolinių kilometrų, mokykla apdovanojo medaliais. Tai projekto „Sveikos aplinkos kūrimas“ finansavimo dalis.

Padėka. Nuoširdžiai dėkojame visiems Solidarumo bėgime dalyvavusiems mokiniams, klasių vadovams,  mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams, visų bėgikų rėmėjams už Jūsų neabejingumą ir tvirtą ryžtą prisidedant kovoje prieš patyčias Lietuvoje bei padedant Zambijos mažyliams išgyventi.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Jeleniauskienė

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Sporto šventė 

© 2016. Visos teisės saugomos