Lapkričio 7 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko arbatos gėrimo popietė „Vaistažolių galia“.

Arbatų degustacija – pamoka suorganizuota pagal tęstinį projektą „Sveikos aplinkos kūrimas“, skirtą formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Projektas inicijuojamas ir finansuojamas iš Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

Šįkart sveikatingumo popietė buvo skirta tik vaistažolių arbatų pažinimui – teorinėms žinioms įgyti ir praktiniam malonumui – arbatų degustacijai. Projektą tęsdami,  sveikos gyvensenos inspiruoti, Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos bendruomenės nariai (mokytojai, mokiniai) susirinko susipažinti su natūraliais, iš gamtos išgaunamais produktais – vaistažolių arbatomis. Pamoką, apgaubtą žvakių šviesos ir švelnaus arbatų aromato, vedė visuomenės sveikatos specialistė Gražina Bieliakienė. Ji technologijų kabinete surengė tikrą arbatos gėrimo ceremoniją – pradžioje supažindino mokinius (7–8 klasių atstovus) su vaistažolių įvairove, aiškino, kaip pagal augalų spalvas suprasti, kuriai žmogaus organizmo daliai stiprinti arba gydyti tam tikros vaistažolės yra labiausiai tinkamos. Mokiniai specialiai šiai popietei parengė pateiktis, jų demonstravimą lydėjo popietės vedančiosios pasakojimai apie vaistažolių rinkimą, džiovinimą, laikymo sąlygas ir paruošimo būdus.

 Tokiu jau šaltu metų sezonu, kai ypač reikia stiprinti organizmą, imuninę sistemą ir kartais gal net gydytis įvairius susirgimus, ši sveikatingumo popietė buvo be galo naudinga ir svarbi. Mokiniai kartu su G. Bieliakiene dalinosi savo patirtimi, diskutavo, tarėsi, pasakojo, kokias vaistažoles vartoti jie renkasi su tėveliais savo namuose, uždavinėjo klausimus ir reflektavo – įtvirtino ir pasitikrino įgytas naujas žinias.

Sveikatingumo popietės antrąją dalį mokytojams vesti padėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja V. Jeleniauskienė, biologijos vyr. mokytoja D. Mitkienė ir technologijų mokytoja V. Vaitkevičienė. Džiaugiamės, galėdami ir toliau naudingai dalyvauti projekte, kurio dėka sužinome naudingos informacijos sveikos gyvensenos klausimais, galime prasmingai bendradarbiauti ir dalintis gerąja patirtimi. Šios popietės įkvėpti tikimės ir toliau kurti sveikesnę aplinką, juk kiekvienam žmogui visų svarbiausia – sveikata.

Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

Renginio akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–„Vaistažolių galia“

© 2016. Visos teisės saugomos