Lapkričio 17 d. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 8–10 klasių mokiniai su mokytojomis Lina Pranauskaite, Irena Jasiūniene ir Vaida Vaitkevičiene dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje Radviliškyje ir Kėdainiuose.

Pirmiausia aplankėme Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrą, susipažinome su šioje mokymo įstaigoje ruošiamais specialistais.  Šioje įstaigoje mokiniai domėjosi apdailininko, suvirintojo, staliaus, viešbučių darbuotojo ir virėjo profesijomis.

Kėdainių profesinio rengimo centre mokiniai buvo pakviesti susipažinti su barmeno, konditerio ir suvirintojo profesijomis. Mokiniai susiskirstė į tris grupeles ir veiklas vykdė netradicinėse edukacinėse erdvėse. Aštuntokės praktikoje pritaikė teorines žinias,  įgytas technologijų pamokose, kepė trapios tešlos sausainius. Berniukai smagiai leido laiką dirbtuvėse, mėgavosi suvirintojo profesija ir šio amato galimybėmis. Visi jaunuoliai liko sužavėti suvirintojo profesija. Keli mokiniai norėtų savo žinias gilinti šioje srityje. Devintokas Aurimas ir dešimtokai Inga  su  Raigardu  greitai perprato darbo už baro specifiką, drąsiai improvizavo kurdami gaiviuosius kokteilius, geranoriškai pagelbėjo draugams kūrybos procese.

Išvykos metu mokiniai susipažino su profesijomis, įsigilino į konkrečios profesijos privalumus, karjeros galimybes. Jie ateityje galės motyvuotai planuoti ir sieti būsimą pasirinkimą. Nauji potyriai naujoje edukacinėje erdvėje paliko gilius prisiminimus ir turės įtakos ateities planų pasirinkimui kintančiame darbo pasirinkimo pasaulyje.

Mokytoja Vaida Vaitkevičienė

Apie išvyką rašė: https://www.rtvmc.lt/175-centre-lankesi-mokiniai-is-panevezio

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Profesinis veiklinimas

© 2016. Visos teisės saugomos