Mūsų mokykloje Šiaurės šalių bibliotekų savaitę minėjome 5-tą kartą. Jai ruošėmės  iš anksto – planavome renginius, parodas, kvietėme svečius. Šiais metais mus sudomino pasiūlyta tema „Ateitis šiaurės šalyse“. Šiaurietiškos literatūros vaikams ir jaunimui skaitymai balsu „Auštant“ vyko visą savaitę. Savaitės atidaryme dalyvavo 3c klasės mokiniai.

Su pradinukais susipažinome su Šiaurės šalimis, prisiminėme žymiuosius vaikų rašytojus ir kūrinius. Perskaitę S. Hole „Garmano vasara“, dalinomės mintimis apie savo baimes ir džiaugsmus praeityje, kūrėme šios istorijos tęsinį, linkėdami Garmanui gerai mokytis ir nieko nebijoti. Visi kartu svajojome apie saugią ir šviesią pasaulio ateitį. Išsiaiškinome, kad  dalindamiesi žiniomis, išmintimi ir fantazija dar galime išgelbėti civilizacijos ateitį.

Su septintokais pasirinkome S. Lagerliof romaną „Portugalijos karalius“. Pamokos metu skaitėme pačias įdomiausias ištraukas, diskutavome apie Jano, Katrynos ir Klaros Giulos tarpusavio santykius, apie tėvų besąlygiškos meilės įtaką dukros ateičiai. Paskui mokytoja paskatino mokinius žodžiu, o vėliau ir raštu („minčių lietus“) pamąstyti apskritai apie tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, bendravimą šiandien ir ateityje.

Per pamokas išsakytos mokinių mintys papuošė drugelių, skrendančių į ATEITĮ,  sparnelius, nugulė ant knygų laivų burių, atsispindėjo debesyse, iš kurių sužybsėjo tyri, viltingi lietaus lašeliai.

Su aštuntokais skaitėme ištrauką iš „Allatta! 2040“. Tai buvo integruota lietuvių kalbos, geografijos ir dailės pamoka-konferencija „Mažos tautos – didelės problemos“. Jos metu kalbėta apie Šiaurės šalių geografiją, Grenlandijos politinę ir ekonominę situaciją, šiaurietiškos literatūros keliamas tolerancijos ir pilietybės  problemas, Šiaurės šalių bibliotekų savaitės ypatumus, grožėjomės aštuntokų piešiniais ir džiaugėmės giliomis įžvalgomis.

Skaitykloje vyko paroda „Šiaurės šalių rašytojai Lietuvos vaikams“, 2-ojo aukšto fojė – „Susipažinkime su Šiaurės šalimis“.

Pasibaigus savaitės renginiams, skaitykla pasipuošė mokinių kūrybiniais darbais, skirtais artimai ir tolimai ATEIČIAI.

                                                                                 Bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė

 Šios turiningos savaitės nuotraukos GALERIJOJE–2016 m. ruduo– Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 

© 2016. Visos teisės saugomos