Kaip ir kasmet tradiciškai Panevėžio Mykolo Karkos mokykloje vieną lapkričio savaitę švenčiame mokyklos vardo-gimimo dieną. Šiais metais šventėme 38-ąjį gimtadienį. Renginių savaitė prasidėjo lapkričio 13 dieną šv. Mišiomis už mokyklos bendruomenę ir baigėsi netradicinio ugdymo diena. Renginių ir veiklos užteko ir pradinukams, ir vyresniesiems mokiniams.

Mokyklos gimtadienio šventėje 5 ir 6 klasių karaokė

Lapkričio 16 dieną vyko 5–6 klasių Karaokė. Diskotekoje dalyvavo visos klasės, kurios paruošė muzikinius numerius. Aprangos kodas – „laisvė papūgoms“, dainos, numeriai – taip pat neribojami tiek žanro, tiek stiliaus prasmėmis. Renginį vedė 7d klasės mokinės – Patricija, Aistė ir Agnė.

Visos klasės paruošė po 1–3 solinius arba grupinius-komandinius numerius, pagal kuriuos šoko ir dainavo ne vien patys, tačiau išjudino ir visą salę. Audringiausiai sutikti buvo 6b klasės mokiniai – jie diskotekos pabaigoje savo numerį net pakartojo publikos prašymu. Visi pasirodymai buvo labai skirtingi – nuo inscenizacijų su teatro elementais, iki šokių, ritmiškų šiuolaikiškų populiariausių atlikėjų dainų. Dominavo grupiniai pasirodymai, nors buvo ir solistų.

Džiugu, kad mokyklos gimtadienis atšvęstas triukšmingai, smagiai ir su pakilia nuotaika. Pasibaigus karaokei ne vienas mokinys prasitarė, kad tokių smagių renginių mokykloje norėtųsi dar daugiau ir dažniau. Juk taip smagu visiems kartu ne tik mokytis, bet ir pašėlioti. Už gražų šventinį mokyklos gimtadienio įvadą dėkojame karaokės-diskotekos organizatorei lietuvių k. mokytojai Loretai Švarlienei.

Renata Katilienė

*** *** ***

„Linksmųjų orkestrų fiesta“

Septintokai ir aštuntokai visą savo išmonę galėjo parodyti „Linksmųjų orkestrų fiestoje“. Tam mokiniai ilgai ir atsakingai ruošėsi – rinkosi kūrinį ir instrumentus, repetavo, kūrė sceninį įvaizdį. „Muzikantai“ grojo tikrais, pieštais ir improvizuotais instrumentais: šaukštais, puodeliais, puodų dangčiais, plastikine ar skardine tara. Skambėjo ir liaudiški kūriniai, ir šiuolaikiniai ritmai. Su savo auklėtiniais kartu pasirodė ir kelios klasių vadovės. Pasak dalyvių, smagiausia buvo ruoštis renginiui. O publikos palaikymas ir gausūs aplodismentai – geriausias „orkestro“ įvertinimas.  

Netradicinio ugdymo diena „Mokyklos vardadienio šventė“

Lapkričio 18-oji buvo netradicinio ugdymo diena 4–10 kl. mokiniams. Šią dieną moksleiviai praleido turiningai ir įvairiai.

Pamąstyti, kas svarbu šiame gyvenime, galėjo ketvirtokai, penktokai ir šeštokai, žiūrėdami edukacinį kino filmą „Mažasis princas“ kino teatre „Garsas“.

Teatre „Menas“ edukacinėje programoje „Kaip literatūros kūrinys virsta spektakliu“ dalyvavo 7–8 klasių moksleiviai. Jie žiūrėjo spektaklį „Ida iš šešėlių sodo“, pastatytą pagal aktorės, režisierės, rašytojos Kristinos Gudonytės knygą. Aštuntokai vieningai tvirtino, kad spektaklis patiko, nes jame nagrinėjamos visiems paaugliams svarbios temos: vaikų ir tėvų santykiai, meilė, pavydas, išdavystė, amžinybė...

Patys vyriausieji – devintokai ir dešimtokai – vyko į pažintinę-informacinę ekskursiją po Panevėžio  apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką. Jos metu mokiniai susipažino su bibliotekos istorija, apžiūrėjo modernias skaityklas, sukauptus „lobius“: rankraščius, senas, bet labai branginamas knygas.

Birutė Vildžienė 

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Mokyklos vardadienio renginių akimirkos

© 2016. Visos teisės saugomos