Praeitais mokslo metais buvo vykdomas technologijų projektas „Naujas nereikalingų daiktų gyvenimas“. Jis tęsiamas ir šiais mokslo metais.

Projekto metu pavyko įgyvendinti nemažai idėjų. Prie to prisidėjo beveik visų 4–10 kl. mokiniai. Trejus metus rinkome saldainių popierėlius, rūšiavome pagal dydį, dėliojome į dėžes. Estetikos būrelio nariai popierėlius tvarkė, vėrė iš jų girliandas. Prieš žiemos atostogas mokyklos vestibiulį papuošė kalėdinė eglutė, sudaryta iš 90 tūkst. saldainių popierėlių. Eglutei karkasą pagamino mokytojas Ramūnas Locnis. Pasibaigus šventėms, mokiniai nutarė tęsti popierėlių kaupimą ir toliau „auginti“ eglutę iki kitų metų. Taigi, jau turime nemažai surinktos naujos medžiagos šių metų kalėdinei eglutei. Juos tvarkant, lankstant, veriant, galima „užsidirbti“ socialinės veiklos valandų. Pernai šventėms buvo puošiama ir lauke auganti eglutė. Jai puošmenas gaminome iš senų kompaktinių diskų, plastikinių butelių ir kamštelių. Valgyklos erdves papuošėme snaigėmis, pagamintomis iš tualetinio popieriaus ritinėlių. Patalpą pagyvino spalvoti burbulai iš siūlų likučių.

Daug įvairiausių darbelių galima padaryti iš jau panaudotų ar nebereikalingų daiktų. 2015–2016 m. m. tokie mokinių darbeliai buvo eksponuojami parodėlėse. Rugsėjo mėnesį aktų salėje buvo surengta septintokų darbų paroda. Mokiniai darbelius kūrė iš duonos gaminių pakuočių: vąšeliu nerti krepšeliai, aksesuarai, dėtuvės, pieštukinės, net spalvinga šiukšliadėžė.

Pasaulinei Žemės dienai pažymėti mokiniai sukūrė puošmenas valgyklos sienai ir koridoriaus erdvei pagražinti. Tai žydintys medžiai, pagaminti iš pakavimo kartono, plastikinių butelių ir senų žaliuzių audinio gabalėlių. Žemės dienai skirti renginiai neapsėjo be kūrybinių dirbtuvių veiklos. Netradicinio ugdymo dieną penktų klasių mokiniai padarė daugybę spalvingų drugelių iš plastikinių butelių ir nagų lako likučių, o aštuntokai iš tualetinio popieriaus ritinėlių gamino „varines“ dekoracijas, kurios dabar puošia kabineto sieną. Devintokai darė kompozicijas iš spalvotų kamštelių.

Motinos dienai mokiniai taip pat nuoširdžiai ruošėsi, gamino dovanėles mamytėms. Iš įvairių audinių skiautelių ir spalvoto plastiko gabalėlių jie sukūrė puikias sages ir jomis pradžiugino mamas.

Šiais mokslo metais artėjančioms šventėms planuojame papuošti koridorių ir valgyklą naujomis dekoratyviomis žvaigždėmis ir snaigėmis iš kiaušinių pakuočių ir plastikinių maišelių. Todėl toliau rūšiuojame ir renkame pakuotes, kurias galima puikiai panaudoti naujiems darbeliams kurti. Prisidėkite ir JŪS!

Laima Jatautienė, technologijų mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos