Lapkričio 23 dieną Mykolo Karkos mokyklos aktų salė buvo pilnutėlė. Susirinkę penktų ir šeštų klasių mokiniai nekantriai laukė susitikimo su pasaulio ultratriatlono čempionu ir rekordininku, ekologinio žygio „Nemunas – mūsų gyvenimo linija“ sumanytoju ir įgyvendintoju, Lietuvos Respublikos nusipelniusiu treneriu Vidmantu Urbonu.

Susitikimui mokiniai ruošėsi iš anksto: domėjosi V. Urbono biografija, su klasės draugais paruošė klausimus. Sportininkas V. Urbonas papasakojo apie save. Mokiniai sužinojo, kad mažąjį Vidmantą nuo 6 metų pakerėjo plaukimas. Tik šiek tiek vėliau į jo gyvenimą atėjo bėgimas ir dviračių sportas. Visiems labai patiko pasakojimas apie įvairiuose žemynuose V. Urbono įveiktus ežerus. Mokiniai kartu su V. Urbonu pasitikrino geografines žinias, sužinojo, kad kas 20 sekundžių dėl geriamo vandens stygiaus ir blogų ekologinių sąlygų miršta žmogus. Mokslininkai prognozuoja, kad po 20–25 metų ir Europa susidurs su geriamo vandens problema, jei nesistengs jo taupyti šiandien.

Susitikimo metu mokiniai sužinojo, kad svarbiausia gyvenime – turėti tikslą ir atkakliai jo siekti, o pasiekus, sugalvoti kitą.

Šis susitikimas – tai Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo laimėto projekto „Sveikos aplinkos kūrimas“ dalis.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Jeleniauskienė

© 2016. Visos teisės saugomos