Vasario 22 dieną 6d klasės mokiniai rinkosi į mokyklos skaityklą, į netradicinę pamoką, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti.

Žiūrėdami skaidres ir klausydamiesi  bibliotekos  vedėjos Zitos Januškevičienės komentarų mokiniai sužinojo daug įdomybių apie mūsų gimtąją kalbą, galėjo išsakyti savo požiūrį vienais ar kitais jiems rūpimais klausimais.

Paskui jau patys šeštokai  dirbdami grupėmis  „sprendė“  įvairiausias kalbines užduotis. Visi noriai kibo į pirmąjį darbą – parašyti kuo daugiau daiktavardžių pavartojant žodžio „arbatinukas“ raides. Sunkiau sekėsi  „išversti“  į dabartinę lietuvių kalbą  S. Daukanto sakinį „Du ašvieniu sterino sunkomis nusluoguotu“ (vertimas – „Du arkliai žengė naštomis apkrauti“) ar paaiškinti dabar jau beveik nebevartojamų žodžių reikšmes, bet užtat buvo labai įdomu paspėlioti atsakymus. Vėliau moksleiviai pasitikrino savo kalbos kultūros žinias, įgytas per lietuvių kalbos pamokas, mokėsi gražiai paprašyti, kad adresatas mielai vykdytų jų nurodymus ir kt.

O paskutinioji užduotis  buvo kiek netikėta – kiekvienas turėjo parašyti patį gražiausią jam lietuvišką žodį. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad nugalėjo  „ačiū“ (12 mokinių). Populiarūs buvo ir šie žodžiai: „myliu“ (6 mokiniai), „mama“, „laisvė“, „meilė“, „Tėvynė“.

Pamoka mokiniams patiko ir dėl to, kad jų užduotis vertino, skaičiavo surinktus taškus ir paskelbė nugalėtojus Austėja ir Viltė iš 7c klasės. Gražus bendradarbiavimas! Šeštokai  joms dėkingi.

                                                                            O. Vaitkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

© 2016. Visos teisės saugomos