Kovo 11-oji – tai Lietuvos ir mūsų visų kartu bei kiekvieno atskirai – laisvės ir nepriklausomybės diena. Tai proga, kuria turime didžiuotis, švęsti ir jaustis dėkingi – savo žodžiais bei poelgiais.

Kovo 9 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko tradicinis, jau septintasis, Dainų festivalis, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Renginyje dalyvavo svečiai iš įvairių miesto progimnazijų. Į mokyklos aktų salę susirinkusiųjų pasveikinti ir švęsti drauge su mokyklos bendruomene atvyko LR Seimo nario P. Urbšio padėjėja Jūratė Kavaliauskienė ir miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė. Renginio organizatorei, mokyklos lietuvių kalbos mokytojai L. Švarlienei, talkino vedėjos – aštuntokės S. Dabrilaitė ir A. Šileikaitė. Šventę  pradėjome Tautiška giesme, o pirmieji sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai ir mokyklos direktorius A. Paberžis. Festivalį pradėjo Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos ansamblis (vadovė D. Lukauskienė). Vėliau į sceną vienas po kito lipo ir skambiomis dainomis bei pakilia nuotaika dalinosi kiti konkurso dalyviai – Panevėžio „Vilties“ progimnazijos Jaunučių vokalo studija (vadovė I. Gustienė), Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos ansamblis „Nykštukai“ (vadovė Z. Lūžienė) ir ansamblis „Dainorėliai“ (vadovė V. Lapėnienė), Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos dainavimo grupė „Sol la si“ (vadovė V. Skukauskienė), Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos ansamblis (vadovė V. Glebavičienė), Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos ansamblis (vadovė L. Palavenienė). Švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines nepamiršome, kad esame ne tik patriotiški, ištikimi savo Tėvynei, tačiau ir jauni, linksmi, humoro jausmo nestokojantys laisvi žmonės. Todėl renginį vainikavo išskirtiniu ir simbolišku  numeriu pasirodę festivalio šeimininkai – Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos choras, atlikęs daugiausiai ovacijų sulaukusį kūrinį – Carol in A Club „Gimiau Lietuvoj“.  Šiam, pačiam gausiausiam ir garsiausiam chorui, vadovavo muzikos mokytoja A. Mikolaitienė, o jai visa salė plojo ir dėkojo atsistojusi.

Seimo nario P. Urbšio perduotos dovanos šiemet atiteko Panevėžio „Vilties“ progimnazijos Jaunučių vokalo studijai, atlikusiai J. Stočkaus dainą „Mano Lietuva“.

Ir nesvarbu, kur esame ar kur planuojame būti ir ką daryti, jei esame (o esame!) tikri lietuviai – turime šią svarbią šventę minėti, džiaugtis ir didžiuotis ja. Kiekvienas savo ateitį kuriame pats, tačiau svarbiausia dovana – laisvė, mums jau duota, tad nepamirškime to kartoti sau, o jei reikia – priminti ir kitiems.

 Renata Katilienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

 Festivalio akimirkos GALERIJOJE–2017 m. pavasaris–Dainų festivalis

© 2016. Visos teisės saugomos