Ankstų kovo 28-osios rytą mokytojos Danguolės Lukauskienės vadovaujamas ansamblis susirinko mokyklos kieme. Autobusas mūsų jau laukė, ir mes pajudėjome Varėnos link.

Kelyje buvome ramūs ir galvojome, kaip pasirodysime. Nepajutome, kaip pro langus išvydome Vilniaus gatves. Toliau mūsų kelionė tęsėsi per M. K. Čiurlionio gimtinę, išvydome G. Jokūbonio paminklą - liūdinčią „Pirčiupių motiną“. Mokytoja ir autobuso vairuotojas mums įdomiai papasakojo apie M. K. Čiurlionio gyvenimą ir apie Pirčiupių kaimo tragediją.

Štai ir Varėnos kultūros centras. Pasidėję daiktus, lydimi malonių gidžių, susipažinome su aplinka ir įžengėme į spalvingą ir labai jaukią salę. Dalyviai į nacionalinį festivalį „Dainos iš tremties“ susirinko iš visos Lietuvos: Kauno, Alytaus, Utenos, Vilkaviškio rajono, Druskininkų, Marijampolės, Birštono, Trakų, Vilniaus, Kalvarijos, Prienų ir mes – iš Panevėžio. Festivalyje skambėjo tremtinių ir partizanų dainuotos dainos.

Kai atėjo mūsų eilė dainuoti, žinoma, jaudinomės, bet svarbiausia, kad buvome vieningi, gerai sutarėme, gražiai atrodėme pasipuošę tautiniais rūbais ir sulaukėme didelio padrąsinimo iš mokytojos bei gausių aplodismentų. Mes dainavome dainą „Pavasarį paukščiai į tėviškę grįžta“. Pasirodymas praėjo puikiai. Festivalis neprailgo. Išgirdome žinomų ir dar negirdėtų dainų. Per dainą prisilietėme prie Lietuvos istorijos.

Namo keliavome su daina ir gera nuotaika.

 Augustė Rakauskaitė, 8a

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos