2017 m. gegužės 12–13 dienomis mokykloje vyko prevencinis projektas „Sniego gniūžtė“. Jame dalyvavo 47 mokiniai iš 5–8 klasių.

Grupelių vadais po apmokymo pratybų tapo 8a klasės mokiniai – Samanta Dabrilaitė, Mykolas Locnis, Domantas Majauskas, Martyna Nevieraitė, Augustė Šileikaitė, Ugnius Urbonavičius, Vainius Pruščikas, Nojus Masiliūnas, 7c klasės mokiniai – Mangirdas Demenkovas, Ignas Grigalavičius, Viltė Vozbutaitė ir 10a klasės mokinys Raigardas Mičiulis. Projekto tikslas – neformaliai bendraujant linksmintis  be svaigalų, suprasti save ir kitus, ugdytis atsakomybę bei vadovavimo įgūdžius.

Dalyvių atsiliepimai:

„Labiausiai „Sniego gniūžtėje“ man patiko tai, kad visi buvo labai draugiški, padėjo vieni kitiems, pasitikėjo, kartu kūrė įvairius darbus. Buvo tikrai smagu ir linksma, norėčiau, kad tokios šventės mokykloje vyktų dažniau.“ (Kamilė, 7b)

 „Man labai patiko „Sniego gniūžtė“, nes susipažinau su daug labai malonių žmonių. Patiko viskas, o ypač miegojimas salėje. Tik labai norėjosi daugiau laiko praleisti ne savo grupelėje, o su visais.“ (Viltė, 7c)

 „Man „Sniego gniūžtė“ labai patiko. Grupelių darbai buvo tikrai produktyvūs ir naudingi. O pristatymai salėje mokė mus pasitikėjimo. Ir pats renginys parodė, kad mokykla turi ir kitokią pusę.“ (Ignas, 7c)

„Man labai patiko dalyvauti „Sniego gniūžtėje“. Patiko žaisti žaidimus, daryti plakatus, žiūrėti filmą. Džiaugiuosi, kad patekau į labai draugišką grupę. Tikiuosi, kad ir kitais metais bus šis renginys.“ (Vasarė, 6d)

„Aš, kaip vadovas, nelabai norėjau vykti į „Sniego gniūžtę“ ir prisiimti atsakomybę, nes galvojau, kad bus neįdomu ir nuobodu. Mane perkalbėjo auklėtoja, ir visiškai nesigailiu. Aišku, buvo iš pradžių nedrąsu, bet laikui bėgant įsidrąsinome ir pradėjome elgtis laisviau. Man nepatiko tik pradžioje labai įtemptas ir pilnas, o pabaigoje per laisvas grafikas.“ (Vainius, 8a)

„Labiausiai  patiko bendrai dirbti, daryti plakatus, kryžiažodžius, išklausyti kitus žmones ir pačiai kalbėti. Įsimintini laiškeliai, palinkėjimai ir labai geri įspūdžiai. Labai linksma buvo komanda, patiko malonūs ir šilti vadovai.“ (Samanta, 7c)

„Man „Sniego gniūžtė“ patiko, nes susipažinau ir susitaikiau su žmonėmis. Pamačiau visai kitą jų pusę. Nepatiko tai, kad atlikus skirtą darbą, likdavo labai daug laiko iki sekančios užduoties.“ (Agnė, 7c)

„Man labai patiko. Patekau į labai linksmą ir draugišką grupę. Nesigailiu, kad dalyvavau „Sniego gniūžtėje“.“ (Emilija, 6d)

„Man labai patiko „Sniego gniūžtė“. Buvo tikrai linksma. Pirmiausiai man buvo gaila, kad išskyrė draugus, bet po to labai patiko. Mano mėgstamiausia veikla buvo žiūrėti filmą ir sportuoti.“ (Augustė, 5d)

„Esu laiminga dalyvavusi kaip vadovė „Sniego gniūžtėje“. Susipažinau su šauniais vaikais ir dar geriau pažinau senus draugus. Buvau maloniai nustebinta įdomia veikla, kaip įvairūs žaidimai ar filmo žiūrėjimas. Įgavau daug patirties ir dar ilgai nepamiršiu šių, nuotykių pilnų, dviejų dienų.“ (Augustė, 8a)

„Man labai patiko „Sniego gniūžtė“, nes buvo linksma. Susipažinau su naujais draugais, gerai praleidau savaitgalį, norėčiau, kad šis kartas būtų nepaskutinis.“ (Gabija, 5d)

„Tiesiog trūksta žodžių apsakyti kaip buvo smagu. Tokių nuotykių nepapasakosi, juos reikia pačiam patirti!“ (Austėja, 6b)

„Man labai patiko „Sniego gniūžtė“. Kitais metais būtinai dalyvausiu.“ (Gintarė, 5c)

„Jaučiausi laimingas ir aš tikrai neįsivaizdavau, kad šioje stovyklėlėje bus taip įdomu ir linksma. Jeigu pasitaikys proga, aš tikrai sudalyvaučiau ir kitąkart.“ (Dovydas, 7d)

„Vienas linksmiausių ir įdomiausių renginių yra „Sniego gniūžtė“. Tikiuosi, kad kitais metais ji vėl įvyks, nes tikrai verta į jį nueiti.“ (Rugilė, 7d)

„Buvo linksma, visi draugiškai bendravo. Dar šiame renginyje supratau, kaip sunku būti vadovu.“ (Mangirdas, 7c)

„Šis renginys buvo labai šaunus! Susiradau naujų draugų, su kuriais nemaniau, kad kada nors susidraugausiu. Visi vaikai vieni kitus suprato ir palaikė, buvo drausmingi.“ (Meda, 6b)

„Atradau naujų draugų, pažinau jau senų draugų kitas puses. Mūsų grupelės vadovai Martyna ir Nojus buvo labai šaunūs. Jeigu dar kartą dalyvaučiau „Sniego gniūžtėje“, norėčiau, kad jie vėl būtų mano vadovais.“ (Danas, 7b)

„Man šis renginys labai patiko. Susipažinau su naujais draugais, su tais, kuriuos kiekvieną dieną matau mokykloje. Šiame renginyje visi buvo ypatingai draugiški.“ (Sofija, 6b)

 „Buvo labai smagu, pamačiau savo draugus visapusiškus. Jei šis renginys vyks dar kartą, tikrai ateisiu. Ypač patiko gerai parengtos užduotys.“ (Ignas, 7b)

 „Man labai patiko „Sniego gniūžtė“. Buvo smagu susipažinti su tais, su kuriais kiekvieną dieną prasilenki koridoriuje, atpažįsti jų veidus, bet nežinai, kas jie, ką mėgsta, kuo užsiima ir kokie jie yra ir gali būti už rūpesčio apkrautų sienų ir nuo jo suirzusių veidų. Jei ne tokie renginiai, taip ir nesužinotume, kokių įdomių ir draugiškų žmonių vis dėl to yra mūsų mokykloje.“ (Viltė, 6d)

„Man taip pat labai patiko šis renginys, nors lengva nebuvo. Daug užduočių, o laikas skriejo žaibiškai. Vaikus reikėjo sudominti, paskatinti nebijoti pasireikšti, išsakyti savo nuomonę, papasakoti apie save, tačiau jie buvo tikrai labai geri, labai jais džiaugiuosi. Buvo gera stebėti, kaip lengvai galime susipažinti, pasakyti gražius žodžius. Šis renginys man leido pažvelgti į savo mokyklą kitaip. Manau, bus gaila ją palikti, kaip ir bendraklasius, kuriuos per šį renginį pažinau dar labiau. Atmosfera buvo pilna šilumos, draugiškumo, linksmybių ir nuoširdumo. Nepaisant nuovargio, buvo labai labai smagu, manau, kad ši „Sniego gniūžtė“ man suteikė daug patirties.“ (Martyna, 8a)

 „Man labai patiko, susiradau naujų draugų, išmokau, kad visada reikia sakyti žodžius „ačiū“ ir „prašau!“. Buvo linksma, daug įspūdžių. Galėtų tokių renginių vykti daugiau. Žodžiu, buvo nerealu!“ (Markas, 5d)

„Man „Sniego gniūžtėje“ labiausiai patiko daryti plakatus. Įsimintiniausia buvo, kai vienas kitam rašėmė laiškelius.“ (Austėja, 7c)

„Labai linksmi vadovai. Įdomu, kai tiek daug vaikų susirenka ir pamatai jų tikrus veidus.“ (Kornelija, 5b)

„Susipažinau su naujais draugais, kuriuos kasdien matydavau mokykloje. Aš tikėjausi, kad dalyviai tik žiūrės filmukus ir žais žaidimus, buvo daug įdomiau. Drąsiai galiu pasiūlyti savo bendraklasiams kitais metais dalyvauti „Sniego gniūžtėje“. (Jonas, 7b)  

„Būti vadovu buvo labai didelis iššūkis. „Sniego gniūžtės“ pradžioje su vaikais neradome bendros kalbos, tačiau vis vakarėjant grupelės nariai, atlikdami įvairias užduotis, ėmė bendradarbiauti, linksmai bendrauti. Manau, kad visi vaikai, kurie dalyvavo „Sniego gniūžtėje“ dabar mokykloje tarpusavy bus draugiški, visada sveikinsis. Visiems mokiniams siūlyčiau nors kartą sudalyvauti tokiame renginyje.“ (Domantas, 8a)

Norime padėkoti tėvams už pasitikėjimą savo vaikais ir mokytojais, už gerą vaikų auklėjimą. Renginys pavyko. Dėkingi tėvams, kurie teigiamai vertina  ir parašo padėkas mokyklai.

„Dėkojame už puikų renginį „Sniego gniūžtė“. Urtė grįžo kupina įspūdžių, sakė kitais metais irgi norėtų patekti į komandą. Dėkojame vadovams (ypač mokytojams) už paaukotą laiką ir energiją. Džiaugiamės šaunia savo mokykla. Gražaus pavasario!“

Projekto koordinatorė Dalia Kubilienė,

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Jeleniauskienė
 
© 2016. Visos teisės saugomos