Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje gegužės mėnesį vyksta plakatų-piešinių paroda „Rūkymui – NE“, skirta gegužės 31-ąjai – Pasaulinei nerūkymo dienai paminėti.

Parodoje atskleista šiuo metu visuomenei labai aktuali problema – rūkymo žala žmogaus organizmui. Plakatus-piešinius kūrė 7d klasės mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Aušros Lazdauskienės. Mokiniai dirbo susidomėję ir kūrybiškai, originaliai perteikė šiuo metu labai aktualią rūkymo žalą rūkančiam žmogui. Plakatuose galime pamatyti ir perskaityti daug naudingos informacijos apie tai, kaip žmogaus organizmą žaloja rūkymas:

„Kiekvienoje cigaretėje yra 15 žinomų vėžį sukeliančių medžiagų, o cigaretės dūmuose yra maždaug 4000 cheminių medžiagų, iš kurių dauguma yra nuodingos. Daugiau kaip 40 iš jų sukelia vėžį.

Nėra nekenksmingų cigarečių – cigaretės su mažesniu dervų ir nikotino kiekiu taip pat yra pavojingos.

Rūkymas padidina širdies ligų, insulto, įvairių vėžio formų riziką.

90 proc. rūkančiųjų teigia, kad norėtų mesti rūkyti, o daugiau kaip 30 milijonų rūkalių skelbia metą rūkyti. Deja, ne visiems pavyksta...“

Jei susidomėjote paroda, tai prašome užsukti į trečią aukštą jos apžiūrėti. Apžiūrėdami parodą, susimąstykite, ar verta paleisti savo gyvenimą dūmų kamuoliu ir gadinti savo sveikatą...

Kristina Tarutienė

© 2016. Visos teisės saugomos