Mokslo metams skaičiuojant paskutines dienas, 5b klasės mokiniai išvyko į Lietuvos sostinę Vilnių.

Pirmiausia mokiniai aplankė Lietuvos nacionalinį radijo ir televizijos istorijos muziejų, kuris yra įsikūręs Lietuvos nacionaliniame radijo ir televizijos pastate (LRT). Mokinius nustebino tai, kad Lietuvos radijas yra labai senas ir jau atšventė 90 metų, o Lietuvos televizija – 60 metų. LRT muziejus įkurtas 1997 metais balandžio 30 dieną. Muziejaus nuolatinė ekspozicija išdėstyta vienoje salėje, kurioje pristatoma radijo ir  televizijos istorija. Gidė mokinius susipažindino su Lietuvos radijo ir televizijos istorija. Ypač mokinius sujaudino pasakojimai apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius, joje dirbusius žmones, televizijos eteryje naktį dirbusią Eglę Bučelytę, jos patirti išgyvenimai, po radijo ir televizijos pastatą tą naktį vaikštantys kareiviai ir kt. Gidė mokiniams parodė seniausius televizorius ir radijo aparatus, kasetes, plokšteles ir kt. Ekskursijos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir apžiūrėti radijo bei televizijos studijas. Labiausiai sudomino pirmoji televizijos studija, kurioje prasidėjo televizijos istorija, o šiandieną čia filmuojama populiariausia laida vaikams „Gustavo enciklopedija“. Mokiniai pasakojo, kad daugelis mokinių kiekvieną sekmadienio rytą pasitinka kartu su šia laida, laidos vedėju Gustavu ir jo ruošiamais receptais. Taip pat labai patiko žinių studija, kurioje vedamos „Labas rytas“ ir kitos žinių laidos.

Vėliau mokiniai aplankė Muitinės muziejų, kuriame yra kaupiama ir saugoma istorinė, dokumentinė ir kitokia medžiaga, susijusi su muitinės istorija. Ypač mokinius sudomino jūriniame konteineryje demonstruojami sulaikyti kontrabanda gabenami daiktai bei įvairūs suvenyrai (iškamšos, žvėrelių kailiai, daiktai, pagaminti iš dramblio kaulo, krokodilo bei gyvačių odos, įvairūs gėrimai su gyvūnais, augalais ir kt.) pagaminti iš nykstančių gyvūnų ir augalų, kurie yra saugomi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos. 

Ekskursiją mokiniai užbaigė pramogomis SKY batutų parke, kuriame galėjo pasportuoti, pažaisti ir linksmai praleisti laiką. Vilniaus miestas mokinius sužavėjo, jie nenorėjo su juo atsisveikinti, todėl iš jo išvyko su viltimis, kad greitai ir vėl į jį sugrįš ir vėl pasakys „Sveikas, Vilniau!“...

 Kristina Tarutienė ir 5b klasės mokiniai

Išvykos nuotraukos GALERIJOJE–2017 m. pavasaris–Pavasarinės ekskursijos, 5–10 kl. 

© 2016. Visos teisės saugomos