Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos aktyviausi AB „Panevėžio specialus autotransportas“ organizuotos ekologinės akcijos „Rūšiuokime mokyklose 2017“ dalyviai, lydimi mokytojos Astos Jatužienės, spalio pradžios rytą išsiruošė į skatinamąją kelionę po Žagarės miestuko apylinkes Joniškio rajone.

Pirmiausia pasukome į Joniškį – ramų miestuką, turintį nelabai seną bažnyčią bei garsėjantį savo krepšinio muziejumi. Apsilankę čia, mes dalyvavome krepšinio tematikos edukacinėje veikloje, nes pasak įkūrėjo, Lietuvos krepšinis turi labai gilias šaknis ir mokinius būtinai reikia supažindinti su šios sporto šakos istorija. Savininkas Leonas Karaliūnas, pamišęs dėl krepšinio, čia surinko daug eksponatų. Muziejus padalintas į kelias erdves, kuriose galėjome pamatyti su Lietuvos ir užsienio krepšiniu susijusius eksponatus: Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, Rimo Kurtinaičio ir kitų žinomų Lietuvos krepšininkų marškinėlius ir sportinius batelius su autografais, įvairiuose čempionatuose iškovotus medalius, nuotraukas, proginius suvenyrus, užsienio krepšininkų marškinėlius ir t. t. Viską galima išsitraukti iš lentynų ir su tuo nusifotografuoti, o Sabonio batą – ir pasimatuoti.

Tęsėme ekskursiją po Žagarę – Šiaurės Lietuvos miestelį prie pat Latvijos sienos. Susipažinome su Žagarės dvaro sodyba – buvusiomis grafų Naryškinų valdomis. Dvaro sodyba pastatyta tarp 1840 ir 1860 metų. Dvaro rūmai pribloškia savo didybe ir tarsi nukelia šimtmečiu atgal. Juose buvo per aštuoniasdešimt kambarių. Iš svetainės buvo galima išeiti į terasą, kurią puošė antikinės skulptūros ir didžiulės vazos su gėlėmis. O paradinio įėjimo sienas – didelis Naryškinų šeimos herbas. Naryškinų šeima didžiąją dalį laiko praleisdavo Anglijoje, tad dvaras buvo daugiau kaip jų vasaros rezidencija. Vasarą čia buvo organizuojamos medžioklės, įvairūs renginiai, net naujametiniai vakarai.

Žagarės dvaro rūmuose aplankėme įspūdingą Lietuvos medžioklės trofėjų parodą, dėliojome dėliones, lankėmės interaktyviose salėse, kur vaikai patys galėjo susirasti reikiamą informaciją.

Žagarės dvarą supa parkas, garsėjęs kaip vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Krapnojantis rudeninis lietutis sutrukdė mums pasigrožėti juo, bet eidami takučiu iki autobuso, čežantiems po kojomis spalvotiems lapams pažadėjome dar čia sugrįžti...

Asta Jatužienė, 4b klasės mokytoja

Išvykos akimirkos GALERIJOJE–2017 m. ruduo–Išvyka į Žagarę

© 2016. Visos teisės saugomos