Gera knyga – viena didžiausių gyvenimo vertybių ( S.Smailsas).

Žmonės švenčia Motinos dieną, Tėvo dieną, Žemės dieną. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos  pradinių klasių mokiniai paskelbė spalio 10 dieną Knygos diena.

Kadangi knygose gausu įvairiausių nuotykių, tai ir ši diena turėjo būti ypatinga, kupina įvykių.

Pirmiausiai mokiniai susitiko su žurnaliuko „Flintas“ veikėju piratu Flintu. Kartu su šiuo linksmu personažu vaikai šoko, dainavo, sportavo. Smagiai pašėlus, reikia pasistiprinti. Pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo projekte „Košės diena“. Jie ragavo gardžios košės, o taip pat daug sužinojo apie sveikus produktus.

Pirmokus nustebino, kad gali sirgti ne tik vaikai, bet ir knygutės. Skaityklos vedėja Z. Januškevičienė vaikams pasakojo apie knygučių „ligas“. Labai svarbu knygutes mylėti, saugoti, jas vartyti ir skaityti taip, kad ir gydyti nereikėtų.

Ketvirtų klasių mokiniams Z. Januškevičienė pasakojo, kad knygos gali būti ne tik popierinės, bet ir elektroninės, kad metuose yra ne viena Knygos diena ir su knyga reikia draugauti  ištisus metus. Mokiniai patys bandė skaityti knygas internete ir įsitikino, kad tai dar vienas būdas, kaip naudingai leisti laiką prie kompiuterio.

Smagu ne tik knygas skaityti, bet ir kurti. Mokiniams teko „pasimatuoti“ rašytojų profesiją. Jie kūrė knygą „Sveikinimai – linkėjimai  Šimtametei Lietuvai“. Nepaprasta palinkėti ir sveikinti šimtmečio proga. Juk tokio garbaus gimtadienio svečiais retai kam tenka būti. Teko gerokai paplušėti ir pasukti galveles.

Dieną užbaigė mokyklos lietuvių liaudies dainų ir šokių ansamblio „Pynė“ koncertas. Mokiniai atsakinėjo į muzikos mokytojos A. Mikolaitienės klausimus,  linksmai dainavo kartu su  dainorėliais, plojo muzikantams ir trepsėjo iš smagumo šokant šokėjams, kuriuos paruošė mokytoja R. Ragelienė.

Pasibaigus renginiams  vaikai dalijosi įspūdžiais, žadėjo dažniau atsiminti knygutes, jas saugoti, nes knyga – tai patikimas draugas, su kuriuo visada smagu.

 А. Purkėnaitė-Jokubauskienė, mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos