Vykdant Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos tęstinį projektą „Sveikatos receptas“, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje 2017 m. lapkričio 16 d. vyko konferencija „Gyvenk sveikai“, kurios tikslas – padėti mokiniams suvokti fizinio aktyvumo svarbą, atsakomybę už savo sveikatą.

Pranešimus skaitė 1–4 klasių mokiniai, vadovaujami savo mokytojų bei mikrorajono lopšelių-darželių „Papartis“ ir „Žvaigždutė“ priešmokyklinių grupių auklėtiniai. Konferenciją pradėjo mokyklos pradinių klasių dainų ir šokių ansamblis „Pynė“, vadovaujamas mokytojų Aldonos Mikolaitienės bei Rasutės Ragelienės. Konferencijos dalyviai pristatė pateiktis, dalijosi gerąja darbo patirtimi apie fizinio aktyvumo svarbą stiprinant sveikatą ir aptarė žalą, kurią sukelia nesveikas gyvenimo būdas. Vaikai neprieštaravo, kad daugelio jų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo TV ir kompiuteriai, tuo tarpu kūno stiprinimas lieka nuošalyje. Vis daugėja kūno antsvorį turinčių vaikų. Vaikai, dalyvaudami patrauklioje veikloje, mąstė kaip to išvengti renkantis sveiką gyvenimo būdą. Visi sutiko, kad būdami gryname ore, sportuodami, plaukiodami baseine, aktyviai leisdami laisvalaikį, tinkamai maitindamiesi bei laikymiesi asmens higienos įpročių, jie rečiau sirgtų įvairiomis ligomis, formuotų sveikos gyvensenos stilių.

Per problemų sprendimą diskutuojant, šokant, dainuojant, imituojant, mokiniai patyrė kūrybinės veiklos džiaugsmą bei ugdė savigarbos bei bendrystės jausmus, o savo įgyta patirtimi bei žiniomis, grįžę galės pasidalinti ir su kitais draugais bei tėveliais. Renginio pabaigoje nuspręsta pasiųsti visiems aplinkiniams reklaminę žinutę: „Nelauk – mąstyk – pakilk – dalyvauk“, t. y. nelauk sveikatos sutrikimų, mąstyk, kaip ugdyti sveikos gyvensenos įpročius jau šiandien.

 

Pradinių klasių mokytoja Asta Jatužienė

© 2016. Visos teisės saugomos