Šaltais, tamsiais, niūriais rudens vakarais, kai medžiai jau būna numetę lapus, aplink viskas nurimę, nutilę, gamta tarsi panirusi į sapną, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgesti.

Gruodžio 5 d. mūsų mokykloje lankėsi Panevėžio lopšelio-darželio „Rugelis“ 7 grupės vaikučiai kartu su savo auklėtojomis ir meninio ugdymo pedagogėmis. Darželinukai pirmų klasių mokinukams parodė, kaip jie švenčia jau tradicine darželyje tapusią Žibintų šventę. Žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kuria mes galime pasidalinti, atnešti jos šilumą ir šviesą ten, kur iki šiol viešpatavo tamsa. Todėl ir ši šventė švenčiama tamsiuoju metų laiku, kai visiškai mažai saulės šviesos, dažni lietūs, nebesigirdi paukščių balsų, darosi liūdna. O kad nebūtų tamsu ir nejauku lauke ir viduje, kiekvienas darželio vaikutis kūrė savo žibintą ir parodė mūsų mokinukams. Renginuko metu darželinukai parodė spektakliuką, skambant gyvai muzikai dainavo daineles, šoko, grojo...

Pirmų klasių mokiniai, pažiūrėję mažųjų svečių pasirodymą, į klases grįžo su šilumos ir vidinės šviesos pojūčiu... Kitą dieną klasėje pirmokai kartu su socialine pedagoge Jolanta ir psichologe Kristina aptarė Žibintų šventę ir surengė piešinių parodėlę.

Su ta šiluma ir šviesa širdelėse ir pradedame ruoštis gražiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms.

 Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos