Gegužės 15 dieną 2d ir  4d klasių mokiniai nuvyko į Šiaulius. Pirmiausia pasigrožėjome miesto simboliu – A. Kuzmos skulptūra „Šaulys“ ir pasukome Talšos ežero link... Pradinukai pasimankštino su treniruokliais, pabėgiojo po akmenų labirintą ir įsiamžino prie skulptoriaus V. Purono „Geležinės lapės“.

Toliau vykome į žirgyną, bet pirmi mus pasitiko du ožiukai ir nepikti šuniukai. Vaikams buvo įdomu stebėti besiganančius arkliukus.

Na ir pagaliau – RŪTOS šokolado muziejus! Čia dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Saldžioji laboratorija“. Visiems patiko RŪTOS šokolado muziejuje. Daugiau sužinojome apie kakavmedžius, apie šokolado atsiradimą, kad majai ir actekai mėgo skystą šokoladą ir jį gerdavo iš dubenėlių. Įdomu ir tai, kad kakavos pupelės seniau atliko ir pinigų funkciją. Už trisdešimt kakavos pupelių buvo galima nusipirkti triušiuką. Paaiškėjo, kad posakis „Pinigai ant medžio neauga“ nėra tikslus. Muziejuje žiūrėjome trumpus filmus apie majų šokoladinio gėrimo gamybą ir A. Grinevičiaus saldainių fabriką „Rūta“.

Ne paslaptis, kad pradinukai – dideli smaližiai ir jiems buvo lengva išvardyti šokolado rūšis. Vaikai įsiminė, kad sveikiausias yra juodas šokoladas. O kaip įdomu gaminti šokoladinius saldainius iš juodojo, pieniško ir baltojo šokolado! Paskui vaikai pagamintus saldainius išradingai papuošė riešutais, kokoso drožlėmis, įvairiais pabarstukais. Tokiais saldainiais smagu bus  pavaišinti tėvelius.

Dar lankėmės Šiaulių universiteto Botanikos sode, kuriame  virš 4 tūkstančių augalų iš skirtingų pasaulio regionų. Pradinukai pamatė augalus, kurie įtraukti į „Raudonąją knygą“, uostė įvairių rūšių mėtas, grožėjosi žydinčiais  augalais. Vaikai džiaugėsi ir stebėjosi  augalų įvairove.

Išvykos tikslas pasiektas, nes antrokai ir ketvirtokai pamatė ir sužinojo daug naujo ir įdomaus bei išbandė savo kūrybines galias šokoladinių saldainių gamyboje. Taigi, įvyko puikios netradicinės kūno kultūros, pasaulio pažinimo ir technologijų pamokos netradicinėse erdvėse.

                                                                                      Mokytojos Violeta ir Romualda

© 2016. Visos teisės saugomos