Vieną gražią gegužės dieną 2c klasės mokiniai vyko į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą.

Ekskursijos metu mokiniai aplankė legendinį Puntuką, keliavo Medžių lajų taku, laipteliais kopė į 36 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Tik patiems drąsiausiems pavyko pakilti į tokį aukštį. O jų buvo visai nemažai! Iš ten mokiniai apžvelgė Anykščių šilelį, Šventosios upės vingius.

Vėliau skubėjome į Niūronis. Dalyvavome edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“, kurioje Striu kų sodybos šeimininkė Nijolė daug įdomaus papasakojo apie krosnį, apie senovinius virtuvės reikmenis, duonos kepimo procesą. Senovėje žmonės duoną kepdavo kartą per mėnesį. Pirmame kepale išspausdavo kryžių – taip buvo laiminama duona. Kiekvienas mokinys savo rankomis suformavo duonos kepaliuką, išspaudė savo ženklą ir iškepusį parsivežė namo. Belaukiant, kol iškeps duona, linksminomės, žaidėme sodybos kieme, vaišinomės įvairiais lietuviškais patiekalais.

Apžiūrėję Arklio muziejuje eksponatus, parengtus stendus, sukurtus meno kūrinius, menančius arklį ir artoją, žirgą ir karžygį, turėjome galimybę pajodinėti, pasivažinėti arkliuko traukiamu vežimu po Niūronių sodžių.

Kupini neišdildomų įspūdžių, mokiniai džiaugėsi puikiai praleista diena.

                                                                                                Mokytoja Dainora Užusienienė

© 2016. Visos teisės saugomos