Lietuvos vakarų krašto dainų šventė – vienas iš pagrindinių 2018 m. dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“, skirtos Lietuvos Respublikos atkūrimo šimtmečiui pasirengimo etapų. Šventėje (birželio 9–10 d.) dalyvavo ir mūsų mokyklos jaunučių choras „Kregždutės“, vadovaujamas muzikos mokytojos A. Mikolaitienės. Choras pažymėtas kaip gausiausias iš 6000 šios šventės dalyvių – 40 dainorėlių.

Šeštadienį mokiniai praleido prasmingai. Visi drauge plaukėme laivu į Jūrų muziejų. Delfinariume žiūrėjome delfinų pasirodymą. Po to vėl kėlėmės su keltu.

Sekmadienį ryte vykome į repeticiją, kuri tęsėsi iki pietų, tačiau vaikams neprailgo. Didžiausius įspūdžius dainorėliams paliko eisena per Klaipėdos gatves (5 km) – dainavo dainas, mokyklos himną, skandavo skanduotes: „Pa-ne-vė-žys-Pan-vė-žys, Panevėžys – kregždutė šauni, Panevėžys – miestas puikus, Panevėžys – Mykolo Karkos mokykla“. Žiūrovai jiems plojo, mojavo rankomis ir šaukė „Bravo Panevėžys“. Tai suteikė jiems dar daugiau nuostabių akimirkų. Programa, nors ir truko 3 valandas, bet neprailgo: ne tik patys dalyviai dainavo, bet klausėsi kitų atliekamų dainų, stebėjo šokius, ugnies šou, senovinių mašinų pasirodymą, saliutus…

Pakeliui į Panevėžį buvo išpildytas dainorėliams duotas pažadas – apsilankyti Klaipėdos McDonald’s  ir  2 val. nakties sėkmingai sugrįžome į Panevėžį, kur laukė tėveliai.

Muzikos mokytoja A. Mikolaitienė

© 2016. Visos teisės saugomos