Spalio 24 d. svečiavomės Panevėžio miesto bibliotekoje „Židinys“. Ten vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, netradicinėje aplinkoje. Dalyvavome smagioje, pažintinėje-lavinamojoje edukacinėje veikloje moksleiviams, kurioje dalyvavo ir keliaujantis knygų Portfelis, pasipildęs naujomis technikos priemonėmis. Vaikai išmoko valdyti skaitmenines technologijas. Pasitelkiant vaizdines priemones, išbandė kaip specialių brūkšninių kodų pagalba ar naudojantis QR kodų skaitytuvu gauti reikiamą informaciją, ją perkelti tiesiai į planšetę.

Vaikams patiko, nes visa tai buvo pateikta detektyvinio žaidimo forma, o norinčių tapti pačiais protingiausiais ir išradingiausiais detektyvais niekuomet netrūksta: vaikai siekia žūt būt įrodyti, kad kompiuteriu moka ne tik žaisti, bet ir rinkti informaciją. Situaciją jiems tenka narplioti tikrai sudėtingą: iš knygų portfelio pavagiamos visos knygos! Vaikai kuriam laikui tampa „elektroninėmis pelėdomis“ ir QR bei brūkšninių kodų skaitymo programos pagalba turi išsiaiškinti, kur knygos yra, sukrauti jas atgal į portfelį, bei nustatyti knygų vagį. 

Ketvirtokams nebuvo neįveikiamų užduočių ir jie įrodė, kad sugeba naudotis planšetėmis, moka rasti reikalingą informaciją, yra smalsūs bei išradingi. O jau koks džiaugsmas apžiūrėti rastas „pavogtas“ knygas!

Užduočių buvo ir daugiau: atspėti knygos pavadinimą pagal papasakotą veikėją, pagal duotą knygos iliustraciją nurodyti iš kurios knygos yra veikėjai. Geriausia šio straipsnio iliustracija – vaikų atsiliepimai: „Pats ieškojimas dingusių knygų buvo labai įdomus, nes reikėjo atrasti tinkamą kodą ir su planšetės pagalba jį iššifruoti (Sidas Steponaitis)“.

 4c klasės mokytoja Loreta Valainienė

Apie ketvirtokų nuotykius rašoma ir „Židinio“ bibliotekos Facebook‘o paskyroje.

© 2016. Visos teisės saugomos