O kur geriau gali paminėti Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną, jei ne Panevėžio apygardos teisme? Taip, 4c klasės mokiniai spalio 25-ąją, Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną, minėjo dalyvaudami netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje „Ką reiškia būti piliečiu?“.

Atstovei spaudai parodžius du filmukus apie pilietiškumą vaikai suprato, kad kiekvienas žmogus turi savo teises ir pareigas – šeimoje, klasėje, visuomenėje. Taip pat lankydamiesi Panevėžio apygardos teisme buvome archyve, kur saugomos bylos. Vėliau teisėjas supažindino su konstitucijų knyga ir papasakojo, kas tai yra. Vaikai turėjo išskirtinę progą susipažinti su konstitucijos straipsniais, taip pat jų ieškojo Lietuvos Respublikos Konstitucijos knygoje. Vėliau vaikai turėjo galimybę apsikeisti klausimais ir atsakymais su teisėju Valdu Ciesiunu ir atstove spaudai Jolita Gudeliene. Už teisingus atsakymus vaikai gavo prizus, o visa klasė gavo knygą – „Vaiko konstitucija“.

Vaikai grįžo pilni įspūdžių. „Buvo įdomu rankose laikyti Konstitucijos knygą, joje rasti parašytus įstatymus“, – sakė mokinė Meda Mantrovaitė. O jos bendraklasis Deimantas Mejeras pasidžiaugė: „Man patiko klausyti teisėjo pasakojimų, daug sužinojau apie taisyklių laikymąsi, dar labai patiko sėdėti teisėjo kėdėje...“.

 4c klasės mokytoja Loreta Valainienė

© 2016. Visos teisės saugomos