Šeštadienį, gruodžio 8 d., 1c klasės mokinių komanda kartu su mokytoja Asta Jatužiene ir 5c bei 8d klasių mokinių komanda, vadovaujama mokytojos Renatos Šimkevičienės, skubėjo į KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto patalpose vykusią Robotikos šventę. Mus pasitiko tikra robotų fiesta! Regioninės „First Lego League“ varžybos subūrė jaunuosius robotų kūrėjus iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų – net 50 komandų.

Varžybų misija nežemiška – robotų kūrėjus ji nukėlė į Mėnulį. Kokie iššūkiai ten kyla? Kaip juos gali padėti įveikti robotai? Šiuos klausimus gvildeno 7–16 metų moksleivių komandos, konstruodamos savo robotus. Mūsų mokyklos pirmokų „Mažųjų robonautų“ komandos nariams tai buvo nauja patirtis. Juk reikėjo ne tik sukonstruoti robotus, bet ir juos programuoti. Jie kūrė kosminę stotį, kurioje mokslininkai bandė išauginti augalus Mėnulyje. Savo darbą pristatė komisijos nariams ir gavo prizą už tvirčiausią konstrukciją.

Vyresniųjų mokinių „Kosmonautų“ komanda, vadovaujama informacinių technologijų mokytojos Renatos Šimkevičienės, varžėsi įvairiose misijose kelionėje „Į orbitą“ su 26 komandomis iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų ir užėmė 15 vietą. Robotams teko įveikti kraterius, į reikiamas vietas nugabenti palydovus, sėkmingai nuleisti erdvėlaivį, pasirūpinti sužeistu astronautu ir atlikti kitas kosmines užduotis. Svarbiausia, kad visi mokiniai  galėjo vieni iš kitų pasimokyti kurti inžinerinius sprendimus pasitelkiant beribę fantaziją, kritiškai mąstyti ir kūrybiškai spręsti problemas.

Dalyvius ir žiūrovus taip pat kvietė robotų paroda, kurioje technikos entuziastai pristatė naujausius sprendimus. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis technologijoms. Juk nuo mažų dienų mokinukus reikia ruošti ateities darbo rinkai. Jie – tai būsimi naujos kartos specialistai – jaunieji išradėjai.

 

Asta Jatužienė,
pradinių klasių mokytoja
© 2016. Visos teisės saugomos