Šaltais, tamsiais, niūriais rudens vakarais, kai medžiai jau būna numetę lapus, aplink viskas nurimę, nutilę, gamta tarsi panirusi į sapną, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgesti.

Šiais žodžiais jau antrus metus iš eilės pradedame Žibintų šventę, kurios metu gruodžio 4 d. mūsų mokykloje lankėsi Panevėžio lopšelio-darželio „Rugelis“ 7 jungtinės grupės vaikučiai kartu su savo auklėtojomis ir meninio ugdymo pedagoge. Darželinukai pirmų klasių mokinukams parodė, kaip jie švenčia jau ne tik darželyje, bet ir mūsų mokykloje tradicine tampančia Žibintų šventę. Žibintų šviesa simbolizuoja vidinę žmogaus ugnį, kuria mes galime pasidalinti, atnešti jos šilumą ir šviesą ten, kur iki šiol viešpatavo tamsa. Todėl ir ši šventė švenčiama tamsiuoju metų laiku, kai visiškai mažai saulės šviesos, dažni lietūs, nebesigirdi paukščių balsų, darosi liūdna. O kad nebūtų tamsu ir nejauku lauke ir viduje, kiekvienas darželio vaikutis kūrė savo žibintą ir parodė mūsų mokinukams. Renginuko metu darželinukai parodė spektakliuką, skambant muzikos garsams dainavo daineles, šoko, grojo įvairiais muzikos instrumentais...

Išsiskyrėme su viltimi ir vėl susitikti kitais metais.

Socialinė pedagogė Jolanta Rinkūnienė

© 2016. Visos teisės saugomos