Vieną gegužės ketvirtadienio rytą išvykome aplankyti Saulės miestą – Šiaulius. Pirmoji stotelė – Katinų muziejus. Čia mus pasitiko keli gyvi katinai, kurie leidosi glostomi. Pasilabinę su jais, klausėmės išskirtinių istorijų apie katinų gyvenimą, apžiūrėjome daugiau nei 30 metų kauptą ekspoziciją (eksponatai iš viso pasaulio). Lankėmės muziejaus prieigose įkurtame gyvajame kampelyje, kuriame gyvena įvairūs egzotiški gyvūnai: pitonas, kelių rūšių žalčiai, miela beždžionėlė, apuokas, žavi pelėda ir kt.

Po to nukakome į Dviračių muziejų. Čia išgirdome dviračių atsiradimo istoriją, pamatėme įvairių modelių: nuo pačių primityviausių iki sudėtingiausių šiuolaikinių, dviračių rekordininkų, nuvažiavusių dešimtis tūkstančių kilometrų. Galėjome net pasportuoti užsėdę ant jų.

Na o tada pėstute patraukėme link „Rūtos“ šokolado fabriko. Muziejuje gavome po bilietą – šokoladuką. Susėdome po kakavmedžiu ir klausėmės įdomios šokolado atsiradimo istorijos, žaidėme kompiuterinį žaidimą, žiūrėjome filmą apie „Rūtos“ fabriką. Šokolado dirbtuvėlėse tapome šokolado meistrais. Pamatę, kaip temperuojamas šokoladas ir gaminami rankų darbo saldainiai, patys kibome į darbą – gaminome savo šokoladinius skanumynus. Gaminius susidėjome į paruoštas dėžutes ir vežėme namiškiams lauktuvių.

Smagi buvo viešnagė Saulės mieste! Ilgai neišblės kelionės įspūdžiai.

Asta ir Regina, ketvirtokų mokytojos

© 2016. Visos teisės saugomos