Gegužės mėnesio vieną trečiadienio rytą Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 1c klasės mokinukai, lydimi mokytojos A. Jatužienės, išsiruošė į pažintinę išvyką po Biržų kraštą.

Pirmiausia atvykome į Biržų pilį, kur mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Susitikim prie žibalinės lempos“. Pamokos metu susipažinome su apšvietimo priemonėmis, ilgus metus tarnavusiomis biržiečių namuose ir naudotomis dar iki elektros atsiradimo. Pamatėme, kaip atrodė balanos, žvakės, spingsulės, žibalinės, karbitinės lempos. O ir įspūdingą šviestuvą savo namams pasigaminome iš ...bulvės!

Vėliau pasukome į pilies sales, kur susipažinome su Biržų pilies muziejaus ekspozicijomis.

Dalyvaudami edukacinėje veikloje „Seni daiktai prabyla“, mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo apie naudotus senuosius namų apyvokos daiktus, bet ir šio užsiėmimo metu turėjo galimybę juos liesti, apžiūrėti, kai kuriuos pabandyti naudoti. Apsilenkę sąsiuvinį laikraščiu, atliko įvairias užduotis.

Visus ekskursijos dalyvius pakerėjo Kirkilų karstinių ežerėlių vaizdas, matomas iš 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto.

Tuo, ką pamatėme, likome sužavėti. Tokios išvykos išties naudingos – pailsima nuo kasdienybės, plečiamas akiratis gražiu Lietuvos gamtovaizdžiu bei istorija.

Pradinių klasių mokytoja Asta Jatužienė

© 2016. Visos teisės saugomos