Birželio 10–14 dienomis Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniams vyko vasaros ir poilsio stovykla „Vasara draugų rate“. Stovyklos šūkis – „Linksmumas yra pagrindinis indėlis į sveikatos mišrainę“.

Kiekvieną dieną vaikai pradėdavo linksma mankštele.

Pirmąją dieną „Aš gyvenu sveikai“ visi vaikai susiskirstė į grupeles, kūrė savo vėliavą, taisykles, piešė su kreidelėmis mokyklos kieme, spaudė ir gėrė šviežių vaisių sultis, dalyvavo viktorinoje „Sveikatos ABC“, kurią parengė visuomenės sveikatos ir priežiūros specialistė L. Puškorienė.

Antrąją dieną „Mankšta – sveikatos pagrindas“ vaikai susipažino su įvairiomis vaistažolėmis, spalvino ir įvardijo, apibūdino jas. Grupelėse kūrė sveiko maisto piramidę, plakatus. Mokyklos sporto aikštelėje vyko renginys „Pasitikime vasarą linksmai“, kurį surengė mokyklos pagalbos mokiniui specialistai K. Tarutienė, S. Mackevičienė, A. Šimkevičienė, B. Gilienė. Visi vaikai buvo suskirstyti į 7 komandas ir turėjo įveikti 7 stoteles, bei surinkti 7 antspaudukus. Po smagios šventės vaikai degustavo vaistažolių arbatas, žiūrėjo filmukus apie sveiką maistą.

Birželio 12 diena – „Vanduo mano gyvenime“. Tą dieną vaikai susipažino su vandens nauda žmogaus organizmui, grūdinimąsi, vaikščiojo „Spalvotuoju pojūčių taku“, gaivino kojas šaltame baseino vandenyje. Ant tarp medžių, pavėsyje ištemptos maistinės plėvelės guašu vaikai piešė vasarą. Po to klasėse lankstė laivelius, rašė savo svajones, valgė obuolius, žiūrėjo filmukus apie saugų elgesį prie vandens telkinių. Pabaigoje lauke, baseine, plukdė savo laivelius.

Birželio 13 diena – „Antras daiktų gyvenimas“. Pradžioje vaikai klasėse žiūrėjo filmuką apie šiukšlių rūšiavimą. Toliau veikla vyko lauke – kūrė plakatą „Aš moku rūšiuoti atliekas“. Robotuką, drugelį ir gaudyklę pasigamino iš antrinių žaliavų, gėrė šviežių vaisių sultis, valgė vaisius, keliavo į „Žiburėlio“ biblioteką, žaidė žaidimus.

Stovyklą užbaigėme išvyka į kino teatrą „Garsas“, kur žiūrėjome filmą „Aš iš kitos veidrodžio pusės“. Tai filmas apie berniuką Fridą, kuris mėgo pramogauti ir, kaip dauguma jo bendraamžių draugų, šiek tiek tingėjo mokytis. Vieną dieną, lankydamasis miesto mugėje jis aptiko stebuklingą veidrodį. Pasinaudojęs veidrodžio magija Fridas sukūrė savo tobulą antrininką, kuris buvo tiesiog tobulas.

Dėkojame mokyklos administracijai, pagalbos mokiniui specialistams, visuomenės sveikatos ir priežiūros specialistei, pradinių klasių mokytojoms, mokytojų padėjėjoms už glaudų bendradarbiavimą, gražias iniciatyvas, kūrybiškumą, sveikos gyvensenos ugdymą vaikų vasaros ir poilsio stovykloje „Vasara draugų rate“. Kiekvienas vaikas patyrė daug džiugių emocijų, sveikai, turiningai ir saugiai praleido savo laisvalaikį.

 

Organizatoriai

© 2016. Visos teisės saugomos