Mieli mokyklos bendruomenės nariai, Lietuvoje siaučia GRIPAS, naujasis COVID-19 virusas. Paskelbus karantiną, įvesti apribojimai, kurių privalome laikytis visi be išimties mūsų pačių labui.

Mokinukai ir darželinukai privalo likti namuose. Mokymo įstaigos uždarytos. Tėveliai, nevedžiokite savo vaikų ten, kur yra daug žmonių, pakontroliuokite savo vyresniuosius, ar jie yra namuose. Tai nereiškia, kad vaikai gali eiti pasportuoti (pvz., pažaisti tenisą su draugais), – atostogos, bet tos „atostogos“ ne tam, kad būriais su klasiokais vaikščiotų po miestą. Nepalikite savo vaikų saugoti seneliams, nepamirškite, kad jie yra labiausiai pažeidžiama grupė.

Senjorai, pabūkite namuose. Į turgų spėsite nueiti tada, kai baigsis karantinas. Jei tikrai labai reikia maisto, paprašykite vaikų, kaimynų. Jūs esate pačioje rizikingiausioje grupėje. Jei reikia vaistų, nebūtina eiti pas šeimos gydytoją, galite tiesiog paskambinti telefonu ir paprašyti, kad jis išrašytų el. receptą.

Susilaikykite nuo vaikščiojimo į polikliniką, kai tai yra tikrai nebūtina.

Mes turime būti vieningi – venkime viešų vietų, kuriose galime susipažinti su naujuoju „virusu“.

Plaukite rankas, bet svarbiausia, pabūkite namuose, vieni ar su šeima. Tik nuo mūsų visų priklauso, kaip ir kur naujasis virusas plis.

Nekeliaukite ten, kur keliauti nepatariama. Kelionę juk galima atidėti.

Pastarosiomis dienomis stebime, kas vyksta pasaulyje ir mūsų viduje. Nepaisant to, kaip mes elgiamės, visi nerimaujame ir tai suprantama. Pasidžiaukime vieni kitais, skaitykime knygas žaiskime, bendraukime, mankštinkimės namuose. Pratimų aprašymai ir iliustracijos, nemokamai: https://kineziterapija24.lt/12-svarbiausiu-pratimu-namuose

Naudokite nemokamą mobiliąją programėlę „RAMU“, kai nerimas per stiprusTen rasi atsipalaiduoti padėsiančius pratimus.

Išlaikykime ramybę ir sveiką protą šiuo metu panikuojančioje visuomenėje.

BŪKIME ATSAKINGI VISI. SAUGOKIME SAVE IR KITUS.

Stiprios sveikatos linkėdama, visuomenės sveikatos specialistė L. Puškorienė

© 2016. Visos teisės saugomos