Artėjant Advento laikotarpiui, M.Karkos pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai kartu su mokytoja Milda Medeckiene, savo tėveliais ir močiutėmis lapkričio 28 d. vyko į Upytės tradicinių amatų centre organizuojamą netradicinę pamoką mokytis pinti Advento vainikus.

Pasitikusi centro vadovė pakvietė mus į dirbtuves. Vaikai sužinojo, kad Advento vainikas – tai gamtos pilnatvės simbolis, kuriame susipina visi keturi metų laikai, jis primena amžiną gyvybės ratą. Ilgai nelaukę pradėjome kūrybinį darbą: šiaudinius vainikus apipynėme eglės, pušies šakelėmis, nepamiršome ir rugių bei linų akcento, puošėme džiovintais vaisiais, įrišome po raudoną kaspiną – Jėzaus, tapusio žmogumi, meilės simbolį. Ore sklandantis eglių, pušų kvapas sukūrė šventinę nuotaiką, pajutome artėjančių Kalėdų dvasią.

Namuose kiekvienos šeimos vainiką papuoš keturios žvakutės, simbolizuojančios keturias Advento savaites. Advento vainikas taps svarbiausiu namų akcentu, prie kurio kiekviena šeima susitiks kas vakarą iki pat švenčių, nes Adventas – tai laikotarpis, skirtas susikaupti, su visais susitaikyti, skleisti ramybę ir gerumą, pabendrauti su artimaisiais, tiesiog pabūti visiems kartu.

Dėkojame Upytės tradicinių amatų centro vadovei Aušrai Sidorovienei už įsimintiną ir jaukią pamoką netradicinėje aplinkoje, už galimybę pajusti šventę ir pažadame, kad tikrai dar sugrįšime.

2a kl. Mantuko mama Margarita Mizarienė

© 2016. Visos teisės saugomos