„Juokas – vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis (emocinė sveikata)“. Tai LMNŠC projekto „Sveikata visus metus 2021“ balandžio mėnesio iššūkis. Mūsų mokyklos 1b klasės mokinių komanda „Mes sveikuolių šalyje“ ir 2c klasės mokinių komanda „Sveikatukai“ labai nudžiugo sužinojusios naują užduotį, nors sakoma, kad „juokas – dalykas rimtas“.

Jau daug šimtmečių mokslininkus domina, koks yra juoko poveikis sveikatai. Dar Hipokratas (459–377 pr. Kr.), laikomas medicinos tėvu ir garsiausiu antikinės Graikijos gydytoju, pastebėjo juoko naudą sveikatai ir siūlė jį naudoti kaip vieną iš gydymo priemonių. Viduramžiais gydytojai sakydavo, kad „vieno pajaco atvykimas į miestą gyventojų sveikatai turi didesnę reikšmę negu visas mulų karavanas su vaistais“.

Komanda „Mes sveikuolių šalyje“, vadovaujama mokytojos Modestės Vaicekauskienės, sukūrė „Juokų fotoalbumą“ ir siekė užkrėsti juoku ne tik visus aplinkinius, bet ir sau padėti, kai užeina liūdesėlis.

Komanda „Sveikatukai“, padedami mokytojos Astos Purkėnaitės-Jokubauskienės, privirė „Gerų emocijų uogienės“ ir pagardino ją įvairiomis mintimis apie juoką. Visą savaitę kiekvieną rytą mokinukai stropiai stebėjo savo nuotaiką ir žymėjo lentelėje „Kokia šiandien tavo nuotaika“. Viską stropiai sužymėjo, suskaičiavo ir nustatė, kad geriausia nuotaika rytais buvo penktadienį, šeštadienį ir trečiadienį, o liūdniausia – antradienį ir ketvirtadienį. Atlikę tyrimą „Sveikatukai“ nusprendė, kad tais rytais, kai nuotaika būna prasta labai padėtų „Gerų emocijų uogienės“ ragavimas. O jeigu kartais imtų ir pritrūktų uogienės? Juk reikia ją ragauti ne tik patiems, bet ir dalintis... Šaunūs vaikai rado išeitį. Nupiešė daug juokingų, linksmų dalykų ir sudėjo viską į „Juokų knygelę“. Gera nuotaika ir šypsena – garantuota.

Abi komandos kviečia, kad ir kas benutiktų neprarasti humoro jausmo ir gera nuotaika „užkrėsti“ aplinkinius. Kaip savo eilėse rašė S. Nėris: „Tad, juokis, gyvenime, juokis...“

Socialinė pedagogė Jolanta Matiukė

Komandos „Sveikatukų“ iššūkis (žiūrėti).

Komandos „Mes sveikuolių šalyje“ iššūkis (žiūrėti).

 

© 2016. Visos teisės saugomos