„Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo ir padarė atradimą“, – sakė mokslininkas Albertas Einšteinas.

Kiekvienas galime būti išradėju, juk dauguma pasaulio mokslo dėsnių ar išradimų buvo atrasti netyčia, tiesiog eksperimentuojant, atsitiktinai. Smalsūs mūsų mokyklos antrokai nutarė atlikti keletą bandymų ir eksperimentų. Tam jie panaudojo  paprasčiausias medžiagas ir priemones, kurias rado namuose. Pasirodo, su truputėliu išradingumo galima namuose sukurti vaivorykštę. Išspaudus citriną – gauti šnipų rašalą, kuriuo rašant raidžių nesimatys, o parašytą slaptą laišką bus galima perskaityti palyginus lygintuvu. Jei iš mamytės virtuvės pasiskolinsi druskos, galėsi išmokyti kiaušinį plaukti. Įmanoma priversti žvakę užgesti jos neužpučiat, o popieriniam laiveliui beplaukiant išskleisti bures. Smagu nustebinti draugus balioną perdūrus adata, kai šis nesprogsta, o butelyje apgyvendinti skaidrią medūzą.

Antrokams buvo labai įdomu. Tad, jei ir jūs nemėgstate nuobodžiauti, kviečiame eksperimentuoti, tyrinėti pasaulį ir tapti atradėjais.

2c klasės mokytoja Asta Purkėnaitė-Jokubauskienė

 

© 2016. Visos teisės saugomos