Graži draugystė su 3b klasės mokiniais ir jų mokytoja Žydrūne Juozapaitiene tęsiasi. Šį kartą mokiniai atnešė piešinius, kuriuose puikavosi viena gėlė, kurios žiedas panašus į miniatiūrinę saulę.

Jų žiedai – tai giedra, pavasario džiaugsmas, gegužės tvaskesys. Tokios šviesios, skaidrios, pavasariškai džiugios parodos dar neturėjome. Puikūs spalvų deriniai, tiksliai pagauta nuotaika džiugina kiekvieno lankytojo akį. Ją pavadinome „Iš pienių geltoną vainiką suskinsiu...“ Mokinių piešiniuose matome visą pienių žydėjimo ciklą – nuo geltoniu spinduliuojančios pievos iki pražilusių galvelių... Šalia piešinių, eilėraščių posmai apie pienę.

Parodos atidarymo metu skaitėme lietuvių poetų eilėraščius, skirtus šiai gėlei, ir Annos Saksės pasaką „Pienė“. Pavartėme ir rimtas knygas – P. Sasnausko „Mažasis botanikos atlasas“ ir K. Vilkonio „Lietuvos žaliasis rūbas“. Sužinojome, kad balandžio ir gegužės mėnesiais žydinčių gėlių tikrasis vardas – kiaulpienė, bet dėl jų grožio daug kas negali vadinti jų tikruoju vardu. Susipažinome ir su jų „giminaičiais“ – ankstyvuoju šalpusniu, žydinčiu vos nutirpus sniegui, ir tikrąja piene, žydinčia liepos–rugsėjo mėnesiais.

Atsisveikinome iki rugsėjo.

                                                                                               Bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė

Virtualus parodos pristatymas (žiūrėti)

 

 

© 2016. Visos teisės saugomos