Kalbų mokymasis ar jų tobulinimas – neatsiejama mokymosi visą gyvenimą dalis, kuri, keliaujant bei pažįstant pasaulį, daro įtaką ir profesiniam, ir asmeniniam gyvenimui. Gebėjimas susikalbėti didina galimybes bendrauti tarptautiniu lygiu, keistis idėjomis bei dalykinėmis žiniomis su kolegomis kitose šalyse, pritaikyti kitų šalių praktiką savo pamokose, dalyvauti seminaruose bei vebinaruose (internetiniuose seminaruose) ne tik Lietuvoje, aktyviau dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Todėl balandžio 10-14 dienomis Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos direktorė Minolė Petronytė-Kairienė ir mokytojos: Larisa Leonavičienė, Renata Šimkevičienė, Asta Šulskienė, Rasa Aleliūnienė, Rasa Putauskienė pagal programos ,,Erasmus+“ projektą dalyvavo Maltos kalbų mokymo centre ETI vykusiuose anglų kalbos kursuose.

Kiekvieną dieną vyko po 6 užsiėmimus, kurių metu užsienio šalių mokytojai, mokyklų vadovai tobulino anglų kalbos kalbėjimo, klausymo, tarimo, gramatikos žinias ir įgūdžius, turtino aktyvųjį anglų kalbos žodyną atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio anglų kalbos žinių lygį. Mokymus vedusios mokytojos naudojo įvairias programėles, taikė minčių lietaus, vaidmenų žaidimų, darbo poromis ir grupėmis metodus, vyko debatai, diskusijos. Užsiėmimų metu mažose grupelėse skirtingų šalių atstovai iš Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Turkijos, Filipinų pristatė savo šalių švietimo sistemas, kultūrą, istoriją, o mes su pasididžiavimu pasakojome apie Lietuvą, Panevėžį ir mokyklą. Kiekvieną dieną dėstytojos kalbėjo apie Maltos istoriją, jos gamtą, kultūrą, ragino aplankyti įvairius objektus, o kitą dieną klausinėjo, ką pavyko pamatyti ir kokie įspūdžiai.

 Europos Komisijos finansuojamos programos „Erasmus+“ mobilumo projektai – tai puiki galimybė pedagogams patobulinti dalykines, bendrąsias, komunikavimo užsienio kalba kompetencijas, didinti pedagogų supratimą apie kitas kultūras ir šalis, vystyti europinę dimensiją, užmezgant ryšius su bendrojo ugdymo mokyklomis užsienyje, skatinti inovatyvią projektinę veiklą, kuriant tarptautinių ryšių tinklus, viešinti mokyklos veiklą šalies ir europiniu mastu, plėtoti pedagogų tęstinį profesinį bei asmenybės tobulinimąsi, sudarant sąlygas asmeninio meistriškumo, lyderystės, saviraiškos ugdymuisi.

Kiekvienos dienos vakarai buvo skirti pažinčiai su Malta. Pavaikščiota po miestelį Sent Džuliansą, aplankyta Mdina, viduramžiais buvusi šalies sostinė, ir dabartinė Maltos sostinė Valeta, kurios visas miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, grožėjomės Žydrąja grota, besipuikuojančia vandens ir uolų galybe. Akiai neįprastas kraštovaizdis, architektūra ir geras oras buvo puikus priedas prie naudingų mokymų, užmezgti nauji bendradarbiavimo ryšiais tolesniems projektams. Tikimės, kad bendros idėjos, nauji iššūkiai vėl visus suburs ieškoti, atrasti, džiaugtis ir dalintis.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Panevėžio Mykolo karkos pagrindinės mokyklos direktorė Minolė Petronytė-Kairienė

 

Svetainėje lankosi 22 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos